Ärm finišeeris Prantsusmaal taas 15 parema hulgas

Prantsusmaal lõppenud 67. korda peetud 4 Jours de Dunkerque velotuuri (UCI 2.Pro) finaaletapil (173,7 km) teenis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) grupifinišis 15. koha.

Esikoha pälvis belglane Tim Merlier (Soudal – Quick Step; 3:56.38), alistades finišijoonel norralase Erlend Blikra (Uno-X Pro Cycling Team) ja hollandlase Cees Boli (Astana Qazaqstan Team). Ärm sai 15. ja Norman Vahtra (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) 43. koha. Seejuures on Ärmi tulemus märkimisväärne, kuna eestlane ei ole varem .Pro tasemel nii kõrgeid kohti pälvinud, kui sellelt velotuurilt. TOP20 hulka sõitis ta end kokku kolmel etapil.

Üldarvestuses teenis esikoha prantslane Romain Gregoire (Groupama – FDJ), teise koha sai taanlane Kasper Asgreen (Soudal – Quick Step; +0.13) ja kolmandaks kerkis viimase etapiga Bol (+0.15). Ärm (+7.32) lõpetas 43. ja Vahtra (+29.37) 97. kohal.

Luksemburgis lõppenud Fleche du Sud velotuuri (UCI 2.2) viimasel etapil (147,2 km) sai Gert Kivistik (ATT Investment) grupifinišis 35. koha. Võidu teenis prantslane Lucas Grolier (Vendee U; 3:16.28), edestades poolakat Patryk Stoszi (Voster ATS Team) ja Luksemburgi ratturit Colin Heiderscheidi (Leopard TOGT Pro Cycling).

Kokkuvõttes võidutses hollandlane Pim Ronhaar (Baloise – Trek Lions). Pjedestaalile mahtusid veel prantslane Antoine Huby (Vendee U; +0.03) ja Kivistiku tiimikaaslane Marton Dima (+0.08). Eestlane ise sai kirja 83. koha.