Arjus pälvis Euroopa noorte olümpiafestivalil grupisõidus 30. koha

Slovakkias Banska Bystricas jätkunud Euroopa noorte olümpiafestivalil sai Henri Arjus noormeeste grupisõidus 30. koha.

Noormehi ootas Slovakkia teedel 65,8 kilomeetrit ning väikesest grupifinišist oli parim belglane Cedric Keppens ajaga 1:32.33, jättes selja taha poolakad Patryk Goszczurny ja Michal Strzelecki. 30. positsioonil finišeerinud Arjus kaotas võitjale kahe minuti ja 41 sekundiga ning 68. kohal lõpetanud Ron Rooni üheksa minuti ja 17 sekundiga. Richard Ründva oli 80., jäädes võitjast 13 minuti ja 30 sekundi kaugusele.

Neiud selgitasid Euroopa noorte olümpiafestivali võitja grupisõidus 57,8-kilomeetrisel võistlusmaal. Ka siin selgus parim väikesest grupifinišist, milles sai esikoha brititar Cat Ferguson ajaga 1:32.08. Teise koha teenis hispaanlanna Paula Jessica Ostiz Taco ja kolmanda itaallanna Beatrice Temperoni. Eestlannadest sai Zlata Broniševskaja (+6.05) 55., Natali Nora Nigul 60. (+11.04) ja Maria Treier 63. (+11.04) koha.