Argentina tuuri avaetapi võitis Gaviria

 

Täna Argentinas alanud mitmepäevasõidu Vuelta a San Juan Internacional (2.1) evaetapi võitis grupifinishis Kolumbia rattur Fernando Gaviria (QuickStep Floors). Hooaja avastardi teinud Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) sai 88. koha.

149 kilomeetri pikkuse tasase maa etapi alguses peagrupist põgenenud ratturid saadi 19 kilomeetrit enne finishit kätte ning algas ettevalmistus grupifinishiks.

Maailma parimate sprinterite hulka kuuluv Gaviria veeti meeskonnakaaslaste poolt ilusti lahti ning kolumblane võitis kindlalt. Teise koha teenis itaallane Niccolo Bonifazio (Bahrain Merida Pro Cycling Team) ning kolmas oli Matteo Pelucchi (BORA – Hansgrohe).

Israel Cycling Academy parimana sai Edwin Avila täna 11. koha. Räim lõpetas etapi samuti peagrupis ja sai 88. koha.

Gaviria sai enda selga ka tuuri üldliidri särgi.

Üldarvestuse suurfavoriidi Vinceno Nibali (Bahrain Merida Pro Cycling Team) võistlus sai aga läbi veel enne kui alata sai – itaallane otsustas kõhuviiruse ja palaviku tõttu mitte startida.

Homme on tuuril kavas 150 kilomeetri pikkune etapp, mis peaks taas soosima sprintereid. Velotuur lõpeb järgmisel pühapäeval.

Fotol F.Gaviria. Scanpix

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X