Anre Nõmme võitis maailma võimespordi mängudelt kaks hõbedat

Anre Nõmme

Tais 1.-9. detsembrini peetavatel maailma võimespordi mängudel (World Abilitysport Games) pälvis Eesti pararattur Anre Nõmme nii tempo- kui grupisõidus oma klassis hõbemedali.

Temposõidus tuli C4 klassi ratturitel võistelda 18,2-kilomeetrisel distantsil. Nõmme ajaks mõõdeti 29 minutit ja 21 sekundit. „Jäin ajaga rahule, sest võistlesin esimest ja sõitsid teist korda oma uue temposõidurattaga ning ettevalmistusperiood oli õlavigastuse ja koroonaviiruse tõttu veidi keeruline,“ kirjutas Nõmme oma blogis.

Grupisõidus ootas võistlejaid 73 kilomeetrit. Nõmme pälvis hõbemedali ajaga kaks tundi, 14 minutit ja kuus sekundit. „Sõitsime suurema osa ajast šveitslasega kahekesi, kuna võitja sõitis üksi eest ära. Leppisime šveitslasega kokku, et teeme lõpuheitluse viimasel 500 meetril. Viimased 900 meetrit tõusid ning 100 meetrit enne lõppu oli veel 90-kraadine pööre. Lõpuspurti alustas esimesena šveitslane, aga seekord olin mina tugevam,“ kirjeldas Nõmme.

Nõmme järgmine võistlus on mai alguses peetav pararatturite maailma karika sarja etapp Belgias Oostendes.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X