Annemiek van Vleuten võitis kolmandat korda Giro d’Italia donne

Pühapäeval lõppes kümne päeva pikkune profinaisratturite üks mainekamaid velotuure Giro d’Italia donne, mille võitis kolmandat korda hollandlanna Annemiek van Vleuten (Movistar Team).

Van Vleuten alustas Sardiinia saarel Cagliaris peetud proloogi kuuenda kohaga ning võitis seejärel neljanda etapi, mille järel sai enda selga roosa liidrisärgi. Esimese koha teenis temposõidu olümpiavõitja veel kaheksandal etapil ning lõpetas teisena päev varem. 2019. aastal grupisõidu maailmameistriks kroonitud Van Vleuten edestas kokkuvõttes teiseks tulnud itaallannat Marta Cavallit (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) ühe minuti ja 52 sekundiga ning kolmanda koha saanud Hispaania meistrit Mavi Garciat (UAE Team ADQ) viie minuti ja 56 sekundiga.

„Tore on taas võita,“ avaldas Van Vleuten, kes on parim olnud ka aastatel 2018. ja 2019. „2020. aastal olin ma samuti roosas liidrisärgis, ent siis tuli mul velotuur pooleli jätta, kuna murdsin randme. Seega on väga hea tunne võitjana tuur lõpetada. Igapäevaelus ei ole roosa mu lemmikvärv, aga Girol küll. Paljud inimesed kutsuvad mind siin „maglia rosaks“, mis tekitab erilise tunde. See on suur au.“

Esikümnesse mahtusid veel Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo; +6.54), Niamh Fisher-Black (Team SD Worx; +11.12), Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope; +12.14), Silvia Persico (Valcar – Travel & Service; +13.08), Erica Magnaldi (UAE Team ADQ; +15.13), Juliette Labous (Team DSM; +15.49) ja Neve Bradbury (Canyon/SRAM Racing; +17.29).