Ampleri rattameeskond lõpetas tuuri Horvaatias esikümne kohtadega

IMG_2558

Ampler Development Team osales Horvaatias UCI teise kategooria velotuuril Istrian Trophy (11.-14.03.2021) kuue ratturiga, kelle seas olid eestlastest Gleb Karpenko ja Artjom Mirzojev.

Võistlusele startis üldse kokku 174 sportlast 29 meeskonnast.

Võistlus ei läinud Tartust pärit meeskonnal nii hästi kui loodeti, mindi jahtima kokkuvõttes esikümnekohta ja etappidelt veelgi enamat, kuid vähemalt lõpetasid poisid tuuri positiivsete emotsioonidega.

Esimesel etapil oli Ampler Development Team’i meestel lõpukilomeetritel veidi ebaõnne, sest lätlane Kristers Ansons, kelle peale loodeti grupifinishi korral, jäi ühte kukkumisse kinni kolm kilomeetrit enne lõppu ning soomlane Antti Jussi Juntunen ja Gleb Karpenko seda ei märganud, sest nad proovisid parasjagu peagrupist minema sõita, see aga edu ei toonud ja värske jalaga meest enam grupisfinishiks polnud, sest peagrupp oli viimase tõusu ja kurvilise laskumisega pooleks läinud ja teises pooles olid ka ülejäänud meeskonnakaaslased. Antti sai lõpuks etapil 16. koha.

Teisel etapil, vähe mägisemal, polnud Ampler Development Team’i liidril Antti Jussi Juntunenil lihtsalt jalgu. “Poisid aitasid mind täna palju ja mul oli tõusule minnes hea positsioon, kuid see oli minu jaoks lihtsalt väga halb päev. Mul ei olnud täna vajalikku jõudu ja enesetunnet,” tunnistas ta pärast finiši ületamist 49. positsioonil. “Eks Anttil annab hetkel tunda ka see, et ta pidi talvel neli kuud Soome kaitseväes olema ja pole veel saanud piisavalt trenni teha,” arvas meeskonna treener Toms Flaksis.

Poisid läksid viimase päeva starti plaaniga aidata grupifinishi korral Kristers Ansonsit, kuid Kristers kaotas viimasel kilomeetril märgades ja libedates oludes kontakti oma abimeestega ja  nii lõpetasid poisid selle kaootilise sprindi nii kuidas keegi ise sai. Pauls oli lõpuks 8., Antti Jussi 10. ja Gleb 13. kohal. Etapi võitis Poola kontinentaalmeeskonnas sõitev eestlane Mihkel Räim. Artjom Mirzojev ohverdas ennast viimased kolmkümmend kilomeetrit peagruppi jooksikutele järele vedades.

“Oli hea, et saime selle velotuuri jalgadesse ja kogemuse võrra rikkamaks. Oli vaja, et poisid näeksid enda hetke seisu võrreldes teistega. Esimestel päevadel meil nii hästi ei õnnestunud, tulemust ei tulnud, kuid vähemalt nägime, et poisid olid konkurentsis. Ka viimasel etapil jaksasid, füüsiline pool on neil hea. See tähendab, et nad on korralikult treeninud ja valmis eelseisvaks hooajaks, küll paremad tulemused ka tulevad, ” ütles meeskonna juht Rene Mandri.

Pilt @TeamAmpler

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X