Ampler Development Team teenis hooaja esimesed UCI punkti

Ampler Development Team’il õnnestus avada UCI Europe Touris punktiarve juba hooaja teisel võistlusel. Meeskonnas sõitev 21 aastane valitsev Soome meister Antti Jussi Juntunen lõpetas Horvaatias korraldatud 156km pikkuse ühepäevasõidu ülesmäge toimunud grupifinishis üheksandana.

“Meeskonna plaan oligi täna soomlast aidata, sest talle vastumäge finishid sobivad,” ütles tiimi üks treeneritest Toms Flaksis.

“Ma kaotasin otsustaval momendil meeskonnakaaslase Pauls Rubenise tagaratta ja pidin viimasel kilomeetril üksi hakkama saama. Nelisada meetrit enne finishit olnud ringteele sisenesin liiga kaugel, et paremat tulemust loota. Tulemuse mõttes super päev ei olnud, aga tuleb sellega praegu rahul olla, jalga olnuks enamaks,” kommenteeris ka eesti keelt oskav Antti Jussi Juntunen.

Sõidu ajal tegi hea rünnaku ka Ukko Peltonen, kes püsis mõnda aega kuuemehelises jooksikute grupis, kuid too püüti peagrupi poolt kümme kilomeetrit enne finishit.

“Kõik sõitsid täna tublit ja võin poiste seisu ja esitusega rahul olla. On näha, et selle vormiga võime teha ka palju paremaid tulemusi” kinnitas meeskonna juht Rene Mandri.

Järgmised kaks sõitu sõidetakse sama koosseisuga nagu esimesedki ( Gleb Karpenko, Artjom Mirzojev, Antti Jussi Juntunen, Ukko Peltonen, Pauls Rubenis ja Kristers Ansons ).

11-14.03.2021 Istrian Trophy (UCI 2.2)

21.03.2021 GP Slovenian Istria (UCI 1.2)

Eelmisel hooajal lõpetas Tartust pärit rattatiim Europe Tour’i meeskondade arvestuses kõrgel 21.kohal.

Videokokkuvõte ja intervjuud tänasest sõidust siin.

Fotol: Antti Jussi Juntunen. Autor: @TeamAmpler

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X