Alutaguse rattamaratoni võitsid Vaidem ja Steinburg

8. Alutaguse rattamaratoni 73 km XXL-sõidu võitsid Josten Vaidem ja Greete Steinburg. Rein Taaramäe jõudis finišisse kolmandana. Päikseline päev tõi Alutagusele ligi 800 ratturit.
8. Alutaguse rattamaratoni 73 km XXL-sõidu võitis meestest Josten Vaidem (Fixus) ajaga 03:01.17, teiseks tuli Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 03:04.02 ja kolmandaks Rein Taaramäe (Intermarche Wanty Gobert) ajaga 03:04.27.
Uhkes üksinduses esimesena finišisse tulnud Vaidem nautis võistlust väga. „Mulle need XXL-sõidud meeldivad, vastupidavus on mul päris hea. Rada meeldis väga, korralikult nikerdamist ja kurvitamist oli ehk korralik maastikusõit ikka,“ kirjeldas liidrisärgi selga saanud Vaidem.
Kolmandana finišisse jõudnud Taaramäe jaoks oli võistlus natuke üllatus. „Ei plaaninud end üldse pjedestaalile sõita. Lõpus sain Gert Jõeääre kätte, ta oli vist kuskil valesti sõitnud. Sõit oli ikka üliäge. Alguses ei saanud väga vedama, harjumatult kivine oli,“ sõnas Taaramäe, kes hetkel valmistub Vueltaks.
Naistest võitis XXL-sõidu Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 03:23.40, teisele kohale sõitis end Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 03:25.11 ning kolmandale Mari Kruuser (Spordipartner Racing Girls) ajaga 03:35.21.
XXL-sõidu naiste kiireim Steinburg: „Võita on alati tore, aga jube raske sõit oli. Võib-olla ei ole veel taastunud rasketest treeningutest ning loodan, et järgmine nädal on juba parem. Rada oli äge ikka, karjäär annab rajale nii palju juurde.“
48 km põhisõidu võitsid Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team) ajaga 01:55.05, teiseks tuli Mihkel Kannimäe (Team Antsla) ja kolmandaks Imre Ojavere (Ccrm).
Naistest võitis põhisõidu Liisa Ehrberg (Velohunt Proteam) ajaga 02:04.26, tema järel Laura Lepasalu (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:08.45 ja kolmandana Merili Sirvel (Rr Siplased / Vitax) ajaga 02:10.30.
19 km poolmaratoni võitsid Markus Aleksander Saar (Kuusalu Rattaklubi) ajaga 46.17 ja Mairit Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 48.38. Lisaks toimusid lastesõidud.
Bosch Eesti Maastikurattasarja neljas etapp peetakse 10. juulil, mil toimub 20. Rakvere Rattamaraton.