Alo Jakini avastart Eestis samuti Sangaste Valgete Teede Rattarallil

Prantsusmaa klubis St. Michel-Auber93 pedaaliv profirattur Alo Jakin teeb oma hooaja avastardi kodustel radadel eeloleval laupäeval Sangaste Valgete Teede Rattarallil.

Kui hiljuti selgus, et starti tulevad USA kontinentaalmeeskonna Team Illuminate ratturid Steven Kalf ja Martin Laas, siis nüüd lisandus nimekirja ka Alo Jakin. Mõistagi loodab Sangaste Valgete Teede Rattarallil 2017. aastal triumfeerinud Jakin tunamullust vägitegu korrata.

Muide, käimasoleva nädala esmaspäeval oli Jakinil koos Mihkel Räime ja Aksel Nõmmelaga võimalus startida Valgete Teede Rattaralliga üsna sarnases formaadis, aga veelgi raskemal rajal kulgeval Prantsusmaa profisõidul Tro-Bro Leon. Samasuguste tolmuste nägudega mehi nagu nimetatud sõidu finišis saab eeldatavasti näha ka Valgete Teede Rattaralli järgselt, sest Lõuna-Eesti kruusateed on suviselt kuivad, tolmavad ja võidusõidu nime kohaselt ka silmipimestavalt valged ning helendavad.

Valgete Teede Rattaralli on ainuke maanteesõit Eestis, kus ei läbita kogu distantsi tavapärastel asfaltteedel, vaid rajale on pikitud ka erineva pikkusega kruusalõike.

Võistluse stardipaik on uhke Sangaste lossi ees ja rada kulgeb Valga- ning Võrumaa väikestel asfalt- ja kruusateedel.

Valikus on kaks distantsi: 79,5 km ja 23,2 km. Pikemal distantsil on kokku kuus kruusalõiku kogupikkusega 31 km ja lühemal rajal üks kruusalõik pikkusega 5,9 km. Kui pikem rada eeldab oma raskuse tõttu jalgrattaga tõsisema sinasõpruse olemasolu, siis 23 km pikkune matkadistants on sobilik ja jõukohane igale rattasõbrale.

Eelregistreerimine Sangaste Valgete Teede Rattarallile kestab 24. aprillini. Registreerimine ja lisainfo SIIN.

Fotol: Alo Jakin võitjana Sangaste Valgete Teede Rattarallil 2017. aastal. Fotograaf: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X