Alo Jakin võitis esmakordselt Tartu rattamaratoni

Pühapäeval sõidetud 23. Tartu Rattamaratoni võitis endine profirattur Alo Jakin (89 km, aeg 2:33.56). Talle järgnesid Maris Bogdanovics ja Peeter Tarvis.

Tänavune rattamaraton toimus päikeselise ilma ning heade rajaoludega, mis tähendas, et võitjad finišeerusid võrreldes eelmise aastaga lausa 18 minutit kiiremini. Liidrite heitluses hakkasid olulised sündmused pihta alates Puka teeninduspunktist (36,5 km), kui eest said ära seitse meest: Maris Bogdanovics, Madis Mihkels, Alo Jakin, Gleb Karpenko, Andzs Flaksis, Peeter Tarvis ning Gert Kivistik.

Pärast Palu teeninduspunkti (66,3k m) jäid Gleb Karpenko ning Madis Mihkels peagrupist minuti ja kümne sekundiga maha, kuid peapundiga liitus Martin Loo.

Finišiheitluses selgitati võitja viie mehe seast ning elu esimese Tartu rattamaratoni võidu võttis endine profirattur Alo Jakin. Teise koha sai lätlane Maris Bogdanovics ning kolmanda maratoni 2015. aasta võitja Peeter Tarvis.

“Sõit oli algusest peale tegelikult raske, eriti raja keskmine osa ja mudased kohad. Üritasin ees olla ja õnneks oli rada kiire, mis mulle sobis, ja võit tuli ikkagi ära,” võttis Jakin võistluse kokku.

Naiste konkurentsis saavutas oma kolmanda Tartu Rattamaratoni võidu Janelle Uibokand (esimese võidu sai ta 2014. aastal). Uibokand edestas rohkem kui seitsme minutiga Greete Steinburgi (+7.14) ja leedulannat Ernesta Tubytet (+7.15).

“Sõit oli raske, sest sain ainult esimesed 10 km sõita suurema pundiga. Siis jätkasin sõitu umbes kümnepealises seltskonnas ja alles pärast Palu teeninduspunkti sain jälle suuremasse gruppi,” selgitas sõidu kulgu Uibokand.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X