Alo Jakin edestas Sillaotsa GP võistlusel kõiki proffe

alo

Täna sõideti Kastre valla teedel stardi ja finišiga Roiult 108 km pikkune maanteeratturite hooaja avastart ühisstardist sõidus, Sillaotsa GP. Esikoha teenis Alo Jakin (Peloton).

Võistluse korraldas Eesti maanteeratturite koondis andmaks meie eliitratturitele ja juunioridele võimaluse võistelda, sest kõik ühisstardid on ära jäänud või edasi lükatud suve teise poolde.

Starti kutsuti 61 sportlast. Nimekiri oli muljetavaldav, sest teiste seas startisid ka meie profid Mihkel Räim (Israel Start Up Nation), Martin Laas (Bora Hansgrohe), Aksel Nõmmela (Bingoal Wallonie Bruxelles), Norman Vahtra (Israel Start Up Nation) ja kõik Tartu2024/BalticChainCycling.com ratturid.

Kohal olid ka nimekad külalisvõistlejad Lätist, näiteks Trek Segafredo World Touri meeskonnas sõitev Emils Liepins ja maastikurattal ilma tegev Martins Blums.

Veel võis leida stardinimekirjast mehed nagu Dan McLay (Arkea Samsic) ja Peeter Pruus (Torpado Süd-Tirol).

Sõideti 10,8 km pikkusel ringil, mida läbiti kümme korda. Tugeva tuule tõttu tõdesid ratturid finišis, et see oli üks nende kõvemaid pingutusi sellel hooajal.

Grupp lagunes küljetuules juppideks ja lõpuks jäid viimastel kilomeetritel ette Eesti valitsev grupisõidu meister Jakin, teinegi eksproff Gert Jõeäär (CFC) ja Mihkel Räim (Israel Strart Up Nation).

Eksprofid Jakin ja Jõeäär näitasid väga võimsat minekut terve sõidu ning lõpus võttis kindla esikoha lõpuspurdiga sini-must-valges sõitnud Alo Jakin.

Auhinnaks oli võitjale Tactical Foodpack kuivtoidupakid meenutamaks kahekuist võistluspausi rahvusvahelises maanteerattakalendris.

Jakinile järgnesid esikolmikus Jõeäär ja Räim. Kuue parema hulka mahtusid veel Oskar Nisu (Evo Pro Cycling), Siim Kiskonen (EC St. Etienne Loire) ja Karl Patrick Laur (Pro Immo).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X