Almeida teenis Giro d’Italial etapivõidu, Thomas kerkis uuesti liidriks

Itaalias jätkus Giro d’Italia velotuur 16. etapiga (Sabbio Chiese – Monte Bondone; 203 km), kus mäe otsas lõppenud finišis pani oma paremuse maksma portugallane Joao Almeida (UAE Emirates Team). Britt Geraint Thomas (INEOS) kerkis uuesti üldliidriks.

Monte Bondone nime kandval lõputõusul, millel pikkust 21 kilomeetrit ja keskmist kaldenurka 6,7, sõitis esmalt teistelt eest Almeida ja üsna pea liitus temaga Thomas. Kahekesi tööd tehes jõuti finišini välja, kus oma paremuse pani maksma Almeida. Kolmandal positsioonil lõpetas Primož Roglic (Jumbo-Visma; +0.25) ning tema kannul kohe neljandana Eddie Dunbar (Team Jayco–AlUla).

Kokkuvõttes kerkis Thomas aga uuesti velotuuri üldliidriks, edestades teiseks tõusnud Almeidat 18 ning kolmandana jätkavat Roglicit 29 sekundiga.

Kolmapäeval ootab rattureid ees siledam 197-kilomeetrine etapp finišiga Caorle linnas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X