Alges Maasikmets teenis ränkraskel Soome maastikumaratonil kolmanda koha

Soomes Tahkos peetud 120 kilomeetri pikkusel maastikumaratonil teenis kolmanda koha Alges Maasikmets.

1996. aastal Atlanta suveolümpiamängudel osalenud maastikuratturi aeg oli viis tundi, 37 minutit ja 27 sekundit. Võistluse võitis mitmekordne Soome meister maastikurattamaratonis Henri Ojala, kes edestas Maasikmetsa ligi 20 minutiga. Soomlasele kaheksa minutiga kaotanud venelane Mikhail Utkin pälvis teise koha.

Esimese kahekümne hulka mahtusid eestlastest veel Raino Einroos, kes lõpetas 15. kohal ajaga 6:53.45 ja kohe tema selja taga sai tulemuse kirja Ivo Sild.

Eesti naised olid esindatud 60-kilomeetrisel võistlusmaal, kus parimana lõpetas 13. kohal Maris Lillep ajaga 4:04.28. Ligi minut hiljem finišisse jõudnud Anneliis Puu pälvis 14. koha. Sel võistlusmaal kuulus kolmikvõit soomlannadele. Võidu teenis Noora Kanerva ajaga 3:16.15, teiseks tuli Leena Kuova (+2.05) ja kolmandaks Mari Kupilainen (+5.49).

Eesti parima mehena sai 60 kilomeetri distantsil Andre Kull kirja 25. koha ajaga 2:54.42. Esikoha pälvis Sasu Halme (2:30.11) Jukka Vastaranta (+4.32) ja Samuli Visuri (+7.28) ees.

Fatbikede arvestuses teenis teise koha Veiko Viira ajaga 3:09.12. Võitjale Kyösti Ski Soinile kaotas eestlane neli minutit ja 35 sekundit. Bruno Tamm lõpetas võistluse neljandal kohal (+19.02).

Alges Maasikmets. Foto: Assar Jõepera