Algas registreerimine Bosch Eesti Maastikurattasarja 2021 hooajale

Järgmise aasta Bosch Eesti Maastikurattasari toob endaga kaasa mitmeid põnevaid uuendusi. Lisandub Kose 7 järve rattamaraton, mitmed maratonid üllatavad uute rajalahendustega ning noorte- ja matkasõit muutub poolmaratoniks.

„Alustasime juba augustis esialgse võistluskalendri koostamisega uueks hooajaks. Oktoobris kohandasime seda võimaluste piires – arvestades sealjuures Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) kalendriprojektiga, võimaldamaks meie osalejatele parimaid võistlemise kuupäevi ning jättes neile aega ka muudeks tegevusteks,” lausus Bosch Eesti Maastikurattasarja peakorraldaja Enno Eilo.

Tavapäraselt toob uus hooaeg kaasa ka mitmeid uuendusi. „Rõõmustav uudis on see, et lisandub üks uus etapp – Kose 7 järve rattamaraton! Tallinna külje all Kose piirkonnas on tänu uue Tallinn-Tartu maanteelõigu avamisele tekkinud võimalused seni kahel pool vana maanteed asunud rajaosade ühendamiseks nii, et kokku saaks üks terviklik rattamaratoni rada. Samuti ei ole Kose 7 järve rattamaratoni korraldajad nii ratturite kui ka korraldajate ringkondades tundmatud tegijad, olles korraldanud erinevaid rattaüritusi, millest tuntuim on ilmselt 7 järve maastikukross,” tõi Eilo esile.

Uus hooaeg toob kaasa ka ühe kosmeetilise muudatuse – Noorte- ja matkasõit kannab uuel hooajal Poolmaratoni nime. Kas nimemuutus ka mõne suurema muudatuse kaasa toob, näitab juba lähiaeg. Uuel hooajal on taas kavas kaks XXL-sõitu, uue tulijana proovib pikema raja ette valmistada Rakvere rattamaratoni tiim ning Rõuge XXL-sõit peaks 5. juunil Kagu-Eesti kuplitele kohale tooma Eesti parimad maastikuratturid, kuna jagamisele lähevad Eesti maastikurattamaratoni meistrisärgid.

Kui Rakke, Alutaguse ja Rõuge pakuvad võistlejatele uuendatud radasid ehk nendes kohtades tehakse raja osas olulisi muudatusi, siis Tallinna rattamaraton teeb uuel hooajal täpselt sama raja, võimaldamaks osalejatel võrrelda, kas ja kuidas on nende tulemus aastaga muutunud.

Kohendatud on veidi ka punktiarvestust, XXL-distants muutub ülimuslikuks ehk neil sarja etappidel, kus XXL-sõit kavas on, jagatakse just nendel sõitudel veidi enam punkte, kiireimad saavad püüda aktiivsuspunkte vahefinišis ja autasustamisele kutsutakse XXL-sõidu meeste esikuuik. Ka M40 ja M45 parima selgitamine toimub XXL-sõidul. Naiste parimate autasustamise põhimõte jääb samaks – kuus parimat naist põhisõidul ja kolm paremat XXL-sõidul.

Alates tänasest saab registreerida kogu sarjale ehk siis kõikidele etappidele korraga Bosch Eesti Maastikurattasarja kodulehel – www.rattamaratonid.eeRajal näeme!

Bosch Eesti Maastikurattasarja 2021 hooaja kalender:
2. mai – 21. Mulgi Rattamaraton
15. mai – 7. Alutaguse Rattamaraton
5. juuni – 23. Rõuge Rattamaraton/EMV XCM
11. juuli – 19. Rakvere Rattamaraton
25. juuli – 21. Rakke Rattamaraton
21. august – Kose 7 järve rattamaraton
4. september – 24.Tallinna rattamaraton

Lisainfo:
Bosch Eesti Maastikurattasari
press@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee
Facebook: www.facebook.com/rattamaratonid.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X