Alaphilippe teenis Touril teise etapivõidu, Kangert 42.

Tour de France’i 16. mägisel etapil teenis teise etapivõidu kodupubliku rõõmuks parima ronija särgis sõitev Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), kes edestas 15 sekundiga Gorka Izagirre’t (Bahrain Merida Pro Cycling Team) ja lõpulaskumisel kukkunud Adam Yatesi (Mitchelton-Scott). Tanel Kangert (Astana Pro Team) lõpetas 42. kohal, kaotades võitjale 9.56.

Alaphilippe kuulus 47-mehelisse jooksikute gruppi, mis sõitis eest ära 113 kilomeetrit enne finišit. Lõputõusu (1. kat) otsa jõudis esimesena küll Yates, kuid kuus kilomeetrit enne finišit kukkus ta laskumisel. Temast möödus lähim jälitaja Alaphilippe, kellele keegi enam järele ei jõudnud ja nii teenis ta finišis tänavuselt tuurilt teise etapivõidu ajaga viis tundi, 13 minutit ja 22 sekundit. Peagrupp lõpetas päeva võitjast hiljem kaheksa minutit ja 52 sekundit.

Kollases liidrisärgis jätkab Geraint Thomas (Team Sky), kellele kaotab ühe minuti ja 39 sekundiga klubikaaslane Christopher Froome ja 1.50 jääb maha hollandlane Tom Dumoulin (Team Sunweb). Kangert langes kokkuvõttes 21. positsioonile (+22.40).

Homme sõidetakse velotuuril lühim, 65-kilomeetrine etapp, mille jooksul ületatakse kaks esimese kategooria tõusu ja sõit lõpeb Col du Portet’ (HC kat.) otsas.

Allikas:sport.err.ee