Alaphilippe teenis Tour de France’il soolovõidu ja tõusis liidriks

Suvise suurtuuri Tour de France’i kolmas etapp pakkus põnevust. Soolovõidu teenis prantslane Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), kes tõusis ühtlasi ka velotuuri üldliidriks.

215 kilomeetri pikkuse etapi algfaasis eraldus peagrupist viis meest: Anthony Delaplace, Paul Ourselin, Yoann Offredo, Stephane Rossetto ja Tim Wellens. Viimane neist võttis ette soolorünnaku 50 kilomeetrit enne lõppu. Wellens püüti peagrupi poolt kinni 15 kilomeetrit enne finišit Cote de Mutigny tõusu otsas, mille järel tegi kontrarünnaku Alaphilippe. Prantslast seejärel enam kätte ei saadudki.

26 sekundit hiljem lõpetanud peagrupist oli kõige teravama jalaga austraallane Michael Matthews (Team Sunweb), kellele järgnesid belglased Jasper Stuyven (Trek – Segafredo) ja olümpiavõitja Greg van Avermaet (CCC Team). Peter Sagan (Bora-hansgrohe) teenis viienda ja Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) kuuenda koha. Rein Taaramäe lõpetas 47. kohal, kaotades võitjale 31 sekundit ning Tanel Kangert 73. kohal (+3.51).

Kollast liidrisärki kandnud Mike Teunissen jäi peagrupist maha 25 kilomeetrit enne finišit ning ületas lõpujoone neli minutit ja 53 sekundit võitjast hiljem. See andis talle 80. koha. Ärevad hetked elasid üle Roman Bardet ja Ilnur Zakarin, kes lõhkusid ligi 50 kilomeetrit enne finišit rehvid.

Velotuuri üldliidriks tõusnud Alaphilippe edestab nüüd kokkuvõttes 20 sekundiga Wout van Aerti (Team Jumbo-Visma) ja 25 sekundiga Steven Kruijswijki (Team Jumbo-Visma). Taaramäe tõusis pingereas 67 kohta ning jätkab 55. kohal (+2.07), Kangert langes aga 42 kohta ning hoiab 70. positsiooni (+4.13). Rohelises särgis jätkab Peter Sagan ja mägedekuninga särgi sai selga Wellens.

Velotuuri neljandal etapil sõidavad ratturid 213,5 kilomeetrit Reimsist Nancy linna.