Alaphilippe teenis Itaalias järjekordse võidu, Kangert lõpetas peagrupis

Itaalias jätkuva kõrgetasemelise Tirreno-Adriatico velotuuri eelviimasel, kuuendal etapil teenis grupifinišis esikoha Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step). Tanel Kangert (EF Education First) lõpetas peagrupis ja sai kirja 62. koha.

195-kilomeetri pikkuse etapi algfaasis moodustus seitsmemeheline grupp, kuhu kuulusid Davide Ballerini (Astana), Ben King (Dimension Data), Gijs Van Hoecke (CCC Team), Mirco Maestri (Bardiani – CSF), Igor Boev (Gazprom-Rusvelo), Jose Joaquin Rojas (Movistar) ja Dayer Quintana (Neri Sottoli). Nende edu kasvas maksimaalselt kolmele minutle. Jesis asuvatele lõpuringidele jõudes oli jooksikute vahe kahanenud ühele minutile ja 40 sekundile. Ballerini oli viimane mees, kes peagrupi poolt kinni püüti kolm kilomeetrit enne lõpujoont.

Prantslase Alaphilippe’i järel sprintis end teisele kohale Davide Cimolai (Israel Cycling Academy) ning kolmanda koha pälvis Itaalia valitsev grupisõidu meister Elia Viviani (Deceuninck – Quick Step). Kolmekordne endine maailmameister Peter Sagan (Bora – hansgrohe) pidi leppima viienda kohaga. Kangert lõpetas samas grupis ja sai 62. koha.

Alaphilippe võitis Tirreno-Adriaticol ka teise etapi ning mõned päevad varem toimunud kuulsa ühepäevasõidu Strade Bianche.

Kokkuvõttes suuri muutusi ei toimunud. Esikohal jätkab Adam Yates (Mitchelton-Scott), kellele järgnevad Primož Roglic (Team Jumbo-Visma; +0.25) ja Jakob Fuglsang (Astana Pro Team; +0.35). Kangert tõusis üldarvestuses kaks kohta ning jätkab 29. tabelireal. Kaotust võitjale on kogunenud 17.05.

Mitmepäevasõit lõpeb homme kümne kilomeetri pikkuse temposõiduga.

Allikas: sport.err.ee