Alaphilippe: kui ma särgist ilma jään, siis tahan võitmas näha Pinot’d

665649he377t63

Tour de France’i 18. etapi järel hoiab liidripositsiooni mõneti üllatuslikult prantslane Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quickstep), kes neljapäevasel mägisel etapil jäi küll favoriitide grupist viimasel tõusul maha, ent püüdis nad lõpulaskumisel uuesti kinni.

Alpides on jäänud võistelda veel kaks päeva ning Alaphilippe tõdes, et kui ta peaks särgist ilma jääma, siis ta tahaks võitmas näha kaasmaalast Thibaut Pinot’d (Groupama-FDJ).

“Me ei ole parimad sõbrad, aga me kohtume võistlustel ja rahvuskoondises võisteldes. Ta on tore mees ja suurepärane rattur. Meil on olemas vastastikune austus ja meil on hea meel, kui üksteisel hästi läheb. Me oleme oma loomult erinevad sõitjad. See on hea nii mulle, talle kui ka rattaspordile Prantsusmaal tervikuna, et me mõlemad esikoha nimel heitlemas oleme. Ma võitlen lõpuni, aga kui ma peaksin favoriitidest maha jääma, siis ma loodan, et Pinot võidab,” rääkis Alaphilippe 18. etapi järel.

Viimati võitis Prantsusmaa rattur koduse suurtuuri 1985. aastal. Kui viimane etapp sõidetakse Pariisi teedel ja üldarvestust enam ei muuda, siis sinna jõudmiseks tuleb ratturitel üle elada veel kaks rasket mägietappi.

“Ma teadsin, et täna tuleb raske päev, aga see oli raske kõigile. Ma saan meeskonnakaaslastelt palju tuge ja nad töötavad minu jaoks kõvasti. Ma kergitan oma mütsi nende ees, sest mu meeskond ei ole loodud mägedes sõitmiseks. Kõik on motiveeritud andma endast maksimumi. Näiteks Elia Viviani on sprinter, aga ta on nõus mind mägisematel etappidel samuti aitama. Ma saan endast anda parima. Kui ma jään favoriitidest maha veidi enne lõppu, siis ma ei usu, et ma suudan enam kiiremini laskuda, kui ma tegin seda täna. Aga ma säilitasin liidrisärgi,” jätkas Alaphilippe.

“Ma võtsin laskumisel riski. See oli väga tehniline, aga ma pidin säilitama külma närvi ja tagasi võtma sekundid, millel tõusul kaotasin. Ma olin väga tähelepanelik igas pöördes. Kui ma grupi kätte sain, siis ma olin grupi ees, sest mulle meeldib nii rohkem laskuda,” lisas Alaphilippe.

Lisaks ratturile on prantslase võitu hakanud uskuma ka kogu Prantsusmaa.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X