Alaphilippe krooniti grupisõidus maailmameistriks, eestlased katkestasid

Itaalias Imolas toimunud meeste grupisõidu (258,2 km) maailmameistrivõistlustel pälvis esikoha uhkes üksinduses lõpetanud prantslane Julian Alaphilippe. Hõbemedali teenis belglane Wout van Aert ja pronksi šveitslane Marc Hirschi. Eestlased Tanel Kangert ja Peeter Pruus katkestasid.

Alaphilippe edestas finišijoonel lähimaid konkurente 24 sekundiga. Van Aerti ja Hirschiga lõpetasid samas grupis veel poolakas Michal Kwiatkowski, taanlane Jakob Fuglsang ja sloveen Primož Roglic. Esikümnesse mahtusid veel austraallane Michael Matthews (+0.53), hispaanlane Alejandro Valverde, sakslane Maximilian Schachmann ja itaallane Damiano Caruso. Tour de France’il võidutsenud sloveen Tadej Pogacar pälvis 33. koha, kaotades võitjale kolme minuti ja 44 sekundiga.

Tanel Kangert jäi liidritest maha umbes poolteist ringi enne finišit, mil tempot hakkasid tegema prantslased ja rünnata otsustas Pogacar. Kangerti sõnul kadus jõud hetkega ja teha ei olnud midagi. “See käis täiesti hetkega, kui olin tühi ja mitte mingisugust lootust ei olnud püüda pundist kinni hoida, et äkki läheb paremaks. See käis nii ootamatult. Ma ei tea, kas ma tegin mingi vea toitumises või jäi viimasest sõidust liiga palju või lihtsalt ei vastagi tase sellele, mis praegu Tour de France’ilt tulnud meestel on,” mõtiskles Kangert.

Peeter Pruus tuli rajalt maha koos Kangertiga, kelle sõnul mindi võidu sõitma ja lõpetada lõpetamise pärast polnud mõtet. Lisaks mõtles Kangert eesseisvale Giro d’Italiale, mis algab viie päeva pärast.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X