Alaphilippe haaras Tour de France’il taas kollase liidrisärgi

Prantsusmaa velotuuri teise etapi (Nice – Nice; 186 km) võitis prantslane Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), kes kerkis ka üldliidriks.

Tour de France jõudis tänavu mägedesse tavatult vara ja pühapäevasel etapil oli kaks esimese kategooria tõusu, kuid olulisemad sündmused hakkasid järgnema pärast neid.

Umbes kümme kilomeetrit enne lõppu põgenes Alaphilippe koos britt Adam Yatesi (Mitchelton-Scott) ja šveitslase Marc Hirschiga (Sunweb) peagrupist, kes nad finiši ligiduses peaaegu alla neelas.

Viimasel 200 meetril õnnestus Alaphilippe’il konkurendid seljataga hoida. Hirschi sai võitjaga sama aja, Yates kaotas sekundiga. Peagrupp järgnes omakorda vaid sekundi kaugusel.

Tänu boonussekunditele kerkis mullu koguni kaks nädalat kollast liidrisärki kandnud Alaphilippe taas esikohale, Yates kaotab talle nelja ja Hirschi seitsme sekundiga.

Tiitlikaitsja ja peafavoriit Egan Bernal (Ineos Grenadiers) lõpetas laupäeval 17. positsioonil ja on kokkuvõttes seitsmes. Kaotust Alaphilippe’ile on 17 sekundit.

Pühapäeval jätkub velotuur Nice – Sisteron etapiga (198 km), kus tõusud on pisut armulikumad: karavanil tuleb ületada kolm kolmanda kategooria tõusu, finiš on kergelt ülesmäge.’

Allikas: sport.err.ee