Aksel Nõmmela Prantsusmaal 15. kohal

30688314_985822274908044_4744338089114075136_n
Eesti maanteeratturite U23 koondis jätkab võistlemist Prantsusmaal 2.2 kategooria velotuuril Tour du Loir et Cher E Provo. Kolmanda etapi lõpetas eestlastest kõrgeimal kohal Aksel Nõmmela ( BEAT Cycling Club), kes lõpetas 15. kohal.

Aksel Nõmmela sõnul oli tänane rada väga tehniline ja lõpp keskmisest raskem (koos kahe kruusatõusuga). “Kahjuks ei jaksanud ma esimese seitsme mehega kaasa minna, vorm ei ole hetkel nii hea. Olin vahetult enne tuuri haige ja lisaks sellele kukkusin esimesel etapil oma vasaku külje täiesti lõhki. Sellest hoolimata oli teada, et tänane lõpp võib mulle sobida ja koondise mehed tegid endast kõik, et ma saaksin viimase 10 km tehnilisele osale ees peale. See poistel ka õnnestus,” võttis Nõmmela tänase sõidu kokku.

“Kahjuks tabas ka sarnaselt möödunud päevadele koondist ebaõnn. Karl-Arnold Vendelinil läks lõpuringidel esikumm katki ja Karl Patrick Laugule vajus üks konkurent nii õnnetult sisse, et lõhkus esimese käiguvahetaja ära, mis sundis saarlase sõitma lõpuni väikesel hammasrattal,” lisas koondise peatreener Rene Mandri.
“Aksel Nõmmela on hetkel tuuri kokkuvõttes 11. kohal. Vahed teistega on suhteliselt väikesed ja koondise poisid annavad järgmistel päevadel kindlasti endast kõik, et Aksel Nõmmela kõrgemale positsioonile aidata.Täna võideti näiteks Eesti poiste vedamisel vahefinish peagrupist (kaks meest oli eest ära) ja sellega teeniti Nõmmelale üks preemiasekund. Eile ei toimunud ühtegi tõsist põgenemiskatset peagrupist ilma Eesti koondise osaluseta ja lõpuks oligi Siim Kiskonen päeva atrõõvis. Jätkame kindlasti sama agressiivselt. Eesmärgiks on sõita kokkuvõttes vähemalt esimese kümne sekka ja jõuda mõnel etapil poodiumile,” tutvustas Mandri koondise eesmärke.
Velotuur lõpeb pühapäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X