Aksel Nõmmela loodab hooaega alustada Araabia poolsaarel

2017. aasta Eesti parim meesjalgrattur Aksel Nõmmela alustab õige pea oma viiendat profihooaega. Nõmmela kuulub alates eelmisest aastast Belgia ProTeam`i Wallonie Bruxelles ridadesse.

Kui mullune hooaeg kulus kõrgemal tasemel sõitudega kohanemiseks, siis eelolev hooaeg võiks pakkuda juba poodiumikohti. Võistlemist peaks Nõmmela alustama veebruari esimesel nädalal. Täna läks Hispaanias Calpes Wallonie Bruxelles meeskonnal käima viimane hooaja eelne treeninglaager.

„Sooviksin hooaega alustada Saudi Araabia velotuuril,“ teatas 25-aastane proff. „Täit selgust veel pole. Konkreetsed jutuajamised võistlusgraafiku osas seisavad spordidirektoritega ees lähipäevil,“ lisas ta.

Saudi Araabia velotuur on UCI kalendris tagasi esmakordselt pärast 2002. aastat. Korraldamise on võtnud enda kätte ASO, Saudi Araabia pealinna Riyadhi ümbruses tiirutatakse 4.-8. veebruarini. See tähendab, et Tour de France`i korraldajal ASO-l on nüüd Araabia poolsaarel veebruaris kaks tasemel sõitu järjest, 11.-16. veebruarini viiakse sealmail läbi ka Omaani velotuur. Nõmmela tahaks Omaanis samuti startida, meeskonnal on kutse olemas.

Wallonie Bruxelles meeskonda kuulub tänavu 20 ratturit, neli rohkem kui mullu. Kõige kõvemaks nimeks vast 34-aastane belglane Jelle Vanendert, kes kuulus 11 hooaega järjest Belgia tipptiimi Lotto-Soudal ridadesse. Vanendert on võitnud etapi Tour de France`il (2011) ja olnud kahel korral teine nimekal ühepäevasõidul Amstel Gold Race (2012, 2014).

Kui hooaja algus õnnestub, võib juhtuda, et Nõmmela pääseb aprilli keskel peale ka kuulsale Pariis-Roubaix klassikule. See oleks kevadhooajale justkui kirss tordil.

Allikas: BalticChainCycling
Foto autor: Peter De Voecht, Photo News

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X