Aksel Nõmmela: kõik meie rattaprofid on tänavu suutnud kuskil silma paista

ETV spordisaate stuudios käis rattasporditeemadel rääkimas möödunud aasta Eesti parim meesrattur Aksel Nõmmela.

Millise hinnangu annaksid meie koondise tulemustele maanteesõidu MM-il?

Täna kahjuks ei läinud kõige paremini meie meestel: Taaramäel kõrvapõletik jättis oma jälje ja Kangert ei ole viimased kuu aega võistelda saanud. Väga raske rada oli ka ja lõpuks vanameister Valverde näitas väga stiilselt kõigile silmad ette ja lõpp kujunes väga huvitavaks, oli äge sõit.

Miks meil pole enamasti jõudu kõrgemasse mängu, medalite jagamisse sekkuda?

Me oleme väiksem riik, kui need ees olevad riigid, kes saavad panna MM-ile kaheksa meest välja. Meie saame kolm ja meil ei ole neid rattaproffe ka nii palju kui teistes riikides ja valik ei ole nii suur, eks ta sealt tuleb.

Kui vaatame tagasi lõppevale hooajale, siis meil oli kuus profiratturit. UCI kategooria võite on neist Mihkel Räimel viis, Sul üks. Rein Taaramäe on neli korda jõudnud pjedestaalile, Tanel Kangert lõpetas nii Girol kui Tour de France’il kokkuvõttes 20 parema seas. Millal võime rattaspordi kontekstis öelda, et võistlus õnnestus, tulemus oli hea?

Minu arvates on see hooaeg olnud väga õnnestunud. Kõik meie rattaprofid on suutnud kuskil silma jääda. Meie väikse riigi kohta oleme me väga edukalt end näidanud see aasta, võite on omajagu ja Kangert lõpetas Tour de France 16. kohal ja on väga edukalt aidanud oma tiimi liidreid.

Lihtne spordisõber teab Eesti jalgratturitest üldiselt Tanel Kangerti ja Rein Taaramäe nime. Kas meil on nendesuguseid rattureid nooremast põlvkonnast peale kasvamas? Keda esile tõsta ja miks?

Hetkel alla 23-aastastest on meil Karl-Patrick Lauk, kes on suurem järgmine talent, aga eks elame, näeme. Tublisid poisse on ka juuniorites ja ka nooremate seas, küll sealt kedagi sirgub.

Millist tüüpi ratturid nad on?

Lauk on rohkem sprinter, aga eks me näe. Need, kes on hetkel nooremad, siis nende kohta on natukene vara öelda, millist tüüpi sõitjateks nad hilisemalt saavad. Tundub, et hetkel meil on rohkem sprinteri tüüpi sõitjaid, mitte mägederonijaid, nagu Kangert ja Taaramäe, aga mine sa tea, võib olla on keegi teine sõitja mägederonija ka veel tulemas.

Millist tüüpi rattur sa ise oled?

Mina sooviksin rohkem silma paista sellistel Belgia klassikutel, kus on rohkem munakivi lõike, küljetuule lõike ja siledamat tüüpi tehnilisemat sorti sõidud. Mulle need meeldivad kõige rohkem.

Kahe aasta pärast peetakse Tokyo olümpiamängud. Millised väljavaated on Sinu arvates Eesti jalgratturitel seal kõrge koha eest võidelda ja kui suur võiks olla realistlikult meie esindatus olümpial?

Võiksime saada kaks meest peale, kui hästi siis ka kolm, aga Tokyo rada on päris raske nagu tänane MM-gi. Loodame, et Kangert ja Taaramäe on ka siis heas vormis nagu praegu või siis on keegi tubli noor tulemas, aga see on seal ikkagi päris ronijate rada.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X