Aksel Nõmmela: esimesed augusti võistlused võivad saada otsustavaks

aksel nõmmela

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit avalikustas maanteeratturite uuenenud võistluskalendri. Järgmise hooaja lepinguid silmas pidades võivad välisklubides sõitvate eestlaste jaoks otsustavaks saada juba augustikuu võistlused.

Alates märtsist on ära jäetud või edasi lükatud üle tuhande rahvusvahelise maanteerattavõistluse, millest 91 on nüüd leidnud uue kuupäeva.

Võistluspaus ja minimaalne kalender paneb keerulisse olukorda välisklubides sõitvad Eesti ratturid, kelle lepingud lõppevad aasta lõpus. Sarnase murega seisab silmitsi 2017. aastal parimaks Eesti meesratturiks valitud Aksel Nõmmela.

“See on jah selline keeruline olukord praegu, varem ei olegi nii olnud. Ma arvan, et esimesed augusti võistlused võivad saada otsustavaks,” ütles ta ERR-ile.

“Tiimidel on ikkagi vaja teha teha ka juba teatud otsused ja need on need võistlused, mille järgi vaadata. Peab kindlasti augustis juba valmis olema.”

Proffide seas viiendat hooaega sõitev Nõmmela tunnistab, et kohalikel ratturitel on eestlaste ees olnud alati väike eelis meeskondadesse pääseda.

Koroonaviiruse pandeemia tõttu on turu olukord muutunud veelgi keerulisemaks, kuna paljud tugevad sõitjad võivad jääda aasta lõpus lepinguteta.

Nõmmela loodab klubidele silma paista just madalmaades toimuvatel ühepäevasõitudel, kuna tema tugevused avalduvad enim keerulistes sprindifinišites ja klassikute tüüpi sõitudel.

“Seal on palju selliseid natuke väiksemaid, eriti Flandria piirkonnas olevaid võistluseid, kus tahaksin head tulemust teha, kuid mõnel World Touri klassikul tahaks ka kaasa teha.”

Rahvusvaheline võistluskalender võib koroonaviiruse tõttu veelgi muutuda, kuid praeguste plaanide järgi saab Nõmmela hooaega taasalustada 1. augustil Prantsusmaal.

Tiheda võistlusperioodi lõpetab oktoobri viimasel nädalavahetusel sõidetav kuulus Pariis-Roubaix munakiviklassik.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X