AKSEL NÕMMELA EM-I GRUPiSÕIDUS 22.

Pühapäeval, 12. augustil toimusid  Šotimaal Glasgows Euroopa Meistrivõistlused maanteerattasõidus. Eesti koondist esindasid Mihkel Räim (Israel Cycling Academy), Aksel Nõmmela (BEAT Cycling Club), Alo Jakin (HP BTP-Auber 93) ja Karl Arnold Vendelin (Cycling Tartu).

Jalgratta maanteesõidu Euroopa Meistriks meeste grupisõidus krooniti 29 aastane itaallane Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), kes edestas kuue mehe vahel peetud lõpuheitluses kaht cyclo-crossi staari, valitsevat MK-sarja üldvõitjat Mathieu van der Poeli (Holland) ja valitsevat maailmameistrit Wout van Aerti (Belgia).

Rasketes ilmastikuoludes peetud 230,4 km pikkuses võidusõidus oli võitja aeg 5:50.02 ja keskmine kiirus 39 km/h. Ainsa Eesti koondislasena võidusõidu lõpuni sõitnud Aksel Nõmmela sai kirja 22. koha, kaotades võitjale 2.32.

„Võib öelda, et koondisel ja tänasel võidusõidul oli palju ebaõnne, lõhkes palju kumme, esines mitmeid kukkumisi jne. Koondise favoriidil Mihkel Räimel, kes suutis võistluse alguses jooksikutega peagrupist eralduda, lõhkes kumm ja peale seda ei olnud ratturil enam jõudu jooksikute gruppi naasta ning Räim katkestas võistluse. Alo Jakinil läks ka kahjuks sõidu teises pooles kumm katki. EM-il debüüdi teinud Karl Arnold Vendelini katkestamine on arusaadav, sest tegemist oli tema jaoks esimese võistlusega nii kõvas seltskonnas, ilmselt kasutas ta oma energiavarud juba esimeses pooles ära ja oli sõidu ajal väga tubli, aga kahjuks sai küte enne lõppu otsa. Aksel Nõmmela tõestas täna oma suurepärase sõiduga veelkord, et kuulub maailma tippratturite hulka,“ kommenteeris koondise peatreener Jaan Kirsipuu EM-i tulemusi.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X