Äkkes kukkunud Pajur: haavad paranevad kiiresti ja sain teha juba esimese treeningu maastikul

XCO_Rakvere_DSC_0347_preview

Nädalavahetusel toimunud Husqvarna olümpiakrossi karikasarja neljanda etapi eel kukkus Eesti maastikuratturite koondise liige Markus Pajur soojendusel nii õnnetult, et starti minemise asemel oli ta sunnitud sammud seadma Narva traumapunkti.

„Vihma sadas ja rada oli märg,“ meenutas Pajur, mis täpsemalt juhtus. „Sellest hoolimata tundsin ennast tehnilistes kohtades enesekindlalt. Esimese tehnilisema koha, milleks oli üks hüpe, läbisin ilusasti, seejärel tuli väike drop, millele järgnes suurem. Nende kahe dropi vahel tuli mul kogemata klipp lahti ja lendasin teisest dropist pea ees alla.“

Pajur tundis valu, mille taolist ta pole varem olnud. „Lamasin natukene aega maas ja hakkasin seejärel võistluskeskuse poole tagasi kõndima, sest rattaga sõitmine näis võimatu,“ jätkas Pajur. „Poolel teel võeti mind meedikute ATV peale, kes viisid mind arsti juurde. Seal puhastati küünarnukil oleva haav ja seejärel suunati mind Narva EMO-sse.“

Haiglas Pajuril ühtegi luumurdu ei tuvastatud, ainult sidemete venitused. „Haava isegi ei õmmeldud, seega läks mul hästi. Täna tegin juba pärast kukkumist esimese trenni maastikul ja haavad paranevad kiiresti,“ oli Pajur optimistlik. Tema järgmisteks startideks on Rakke rattamaraton ja Eesti meistrivõistlused olümpiakrossis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X