Ajalugu

  • Asutatud 13.02.1926 Eesti Kerge-, Raske- ja Veespordiliiduna
  • 1933 reorganiseeritud Eesti Kerge-, Raske ja Veespordiliiduks
  • 1935 reorganiseeritud  Eesti Kergejõustiku ja Rattasõidu Liiduks
  • 06.10.1935 reorganiseeirtud Eesti Kergejõustikuliidu jalgratturite osakonnaks.
  • Peale Teist Maailmasõda toimus tegevus Eesti NSV Jalgrattaspordiföderatsioonina.
  • Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) liige alates 30.11.1991.
  • Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige alates novembrist 1992.
  • Eesti Spordi Keskliidu Liige alates 17.05.1990.
  • Eesti Olümpiakomitee liige

Eesti Jalgrattaföderatsiooni esimehed:

  • Heino Jeret
  • Oleg Sapožnin
  • Robert Täkke
  • Feliks Lokk
  • Vsevolod Guržinski
  • Heino Ruubel

Eesti Jalgratturite Liidu presidendid:

  • 2007 –           Jaan Toots
  • 2004 – 2006  Mati Jostov
  • 2000 – 2004  Siim Kallas
  • 1996 – 2000  Villu Reiljan
  • 1994 – 1996  Aivar Ild
  • 1992 – 1994  Siim Kallas
  • 1989 – 1992  Aare Kitsing

X