Ajaloolise mitmepäevasõidu avaetapi võitsid eestlased

Täna sai Kiviõlis avalöögi esmakordselt Eestis toimuv maastikuratturite UCI 2. kategooria mitmepäevasõit MTB Fest. Võistluste esimene etapp oli individuaalne temposõit (XCT).

4,5 km pikkusel rajal tuli täna meeste arvestuse võitjaks Itaalia Torpado-Südtirol-International profiklubi esindav Peeter Pruus, naiste arvestuses sõitis päeva kiireima aja välja Haanja Rattaklubi esindav Mari-Liis Mõttus.

Pruus alistas 4,5 km pikkuse raja 12 minuti ja 39 sekundiga, jättes selja taha Venemaa rahvusmeeskonna liikmed Ivan Filatovi (12.58) ja Ilia Goriachevi (13.13).

«Tulin siia võidumõtetega, aga ma ei oodanud seda, et kohe esimesel etapil võit tuleb. Tavaliselt need lühikesed etapid ei ole mulle kontimööda, aga kindlasti on see tulemus väga oluline ja ka korraldajatele meeltmööda ning samm edasi olümpiapunktide kogumiseks,»  lausus Pruus.

Samuti oli  rattur rahul rajaga: «Rada on väga vinge. Korraldajad on palju vaeva näinud. Siin on rasked tõusud, laskumised ja hüpped. Ma arvan, et natukene veel ja siin võiks juba maailmakarikat korralda.»

Ainsa naisena täna alla 16 minuti sõitnud Mõttus sai võiduajaks kirja 15 minutit ja 39 sekundit. Poodiumi teisele astmele tuli venelanna Olga Smirnova (16.05), kolmanda koha võitis venelanna Guzel Ahhmadullina (16.19).

Võistlusega jäi Mõttus selgelt rahule. «Rajal tundus, et aeg ei tule nii hea, aga lõpuks oli kõik positiivne. See võistlus on väga tähtis. Arvestades seda, kui keeruline on olümpiale kvalifitseeruda, siis on väga hea, et riik on vastu tulnud ja sellist võistlust siin korraldatakse. Praeguse seisuga on meil kõikidel Eesti naisratturitel eesmärk olümpiakoht välja teenida. See võistlus kindlasti aitab sellele kaasa, kui lõpuks siin hästi läheb,» kommenteeris Mõttus.

MTB Fest võistlustel on võimalik koguda UCI reitingupunkte, mis on vajalikud olümpianormi täitmiseks. MTB Fest Estonia jätkub juba homme lühiraja sõitudega (XCC). Kolmas etapp, E.K.Partner Grupp 5. Põleva Kivi rattamaraton (XCM) toimub 11. mail. UCI 2. kategooria mitmepäevasõidu lõpetab 12. mail olümpiakross (XCO).

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X