Ajalooline E-maastikukrossi kuldmedal läks Lõuna-Aafrika Vabariiki

1217-single-default

Kanadas alanud maastikurattamaratoni maailmameistrivõistlustel oli avapäeval kavas esmakordselt peetud e-ratastele mõeldud kross. Neljast ringist koosnenud võistlusel võitis ajaloolise kulla Lõuna-Aafrika Vabariiki esindav Alan Hatherly, kes krooniti mullu kuni 23-aastaste maastikurattakrossi maailmameistriks.
Hatherly läks kohe alguses oma teed ja poolel maal oli tema edu kasvanud 34 sekundile. Finišis järgnesid Hatherlyle Prantsuse antud ala meister Jérôme Gilloux (+1.10) ja kahekordne olümpiavõitja Julien Absalon (+1.39) samuti Prantsusmaalt.
Naiste sõidus võttis viimasel ringil otsustava rünnaku ette Šveitsi maastikurattameister Nathalie Schneitter, viis sekundit kaotas kodupubliku ees võistelnud Maghalie Rochette ja pronks kuulus hollandlannale Anneke Beertenile.
Võistkondliku teatesõidu võitis Šveits, järgnesid USA (+0.16) ja Prantsusmaa (+0.28). Täna on kavas mees- ja naisjuuniorite sõidud, MM kestab pühapäevani. Laupäeval on Eesti koondislastest stardis Mari-Liis Mõttus (U23) ning Martin Loo ja Janika Lõiv (mõl. eliidis).

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X