Ajalooline E-maastikukrossi kuldmedal läks Lõuna-Aafrika Vabariiki

Kanadas alanud maastikurattamaratoni maailmameistrivõistlustel oli avapäeval kavas esmakordselt peetud e-ratastele mõeldud kross. Neljast ringist koosnenud võistlusel võitis ajaloolise kulla Lõuna-Aafrika Vabariiki esindav Alan Hatherly, kes krooniti mullu kuni 23-aastaste maastikurattakrossi maailmameistriks.
Hatherly läks kohe alguses oma teed ja poolel maal oli tema edu kasvanud 34 sekundile. Finišis järgnesid Hatherlyle Prantsuse antud ala meister Jérôme Gilloux (+1.10) ja kahekordne olümpiavõitja Julien Absalon (+1.39) samuti Prantsusmaalt.
Naiste sõidus võttis viimasel ringil otsustava rünnaku ette Šveitsi maastikurattameister Nathalie Schneitter, viis sekundit kaotas kodupubliku ees võistelnud Maghalie Rochette ja pronks kuulus hollandlannale Anneke Beertenile.
Võistkondliku teatesõidu võitis Šveits, järgnesid USA (+0.16) ja Prantsusmaa (+0.28). Täna on kavas mees- ja naisjuuniorite sõidud, MM kestab pühapäevani. Laupäeval on Eesti koondislastest stardis Mari-Liis Mõttus (U23) ning Martin Loo ja Janika Lõiv (mõl. eliidis).

Allikas: spordipartner.ee