Ajaloo kiireima Milano – San Remo võitis ülinapilt Philipsen

Screenshot 2024-03-16 at 20.59.46

Aasta esimesel monumendil, Itaalias sõidetud Milano – San Remol (288 km) pälvis esikoha Belgia sprinter Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck; 6:14.45). 

Ajaloo kõige kiiremal Milano – San Remol edestas Philipsen väga napilt austraallast Michael Matthewsi (Team Jayco-AlUla). Kolmanda koha pälvis sloveen Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Seejuures tegi mullu Milano – San Remol neljanda kohaga leppima pidanud Pogacar rünnaku kilomeeter enne Poggio ehk viimase finišieelse tõusu tippu jõudmist ning temaga suutis esmalt ainsana kaasa minna vaid mullune võitja ja valitsev maailmameister Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck). Laskumisel püüdis duo kinni Tom Pidcock (Ineos Grenadiers). Trio püüti siiski kinni ja võidu jagasid omavahel sprinterid.

“See on imeline. Mulle ei jõua see veel kohale. Monumendi võitmine on midagi, millest unistad,” ütles Philipsen võidu järel portaalile Cyclingnews. “Tõenäoliselt on Milano – San Remo ainuke monument, mida ma võita suudan ja ma olen selle üle väga uhke.”

Philipseni sõnul murtakse Milano – San Remol keskmise kiiruse rekordeid igal aastal. “Kiirused lähevad iga aastaga suuremaks. Ma tundsin ennast väga hästi ja sisetunne ütles, et täna võib minu päev olla. Kõik asjad läksid hästi. Tänu ka Mathieule, kes tegi tiimi jaoks väga palju. Ma ei oodanud, et Matthews on finišis nii hea, aga peale 300 kilomeetrit tunduvad kõik finišid natuke teistsugused ja imelikud. Siiski olen õnnelik, et suutsin teda 5 cm edestada.”

Ühtki eestlast tänavu Milano – San Remol ei osalenud.

Foto: Milano – San Remo

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X