Ajaloo esimene naiste väljalangemissõidu maailmameistritiitel läks Itaaliasse

Prantsusmaal Roubaix linnas peetavatel trekisõidu maailmameistrivõistlustel toimus esmakordselt naiste väljalangemissõit, mille võitis itaallanna Letizia Paternoster.

Väljalangemissõidus, kus kindlate ringide tagant kukub viimane võistleja välja, edestas Paternoster finišiheitluses belglannat Lotte Kopeckyt. Pronksi teenis ameeriklanna Jennifer Valente.

Meeste keirinis suutis teist aastat järjest maailmameistritiitli võita hollandlane Harrie Lavreysen. Viimati sai sellega hakkama Chris Hoy. Teise koha teenis Lavreyseni kaasmaalane Jeffrey Hoogland ja kolmanda koha neutraalse lipu all võistlev Mihhail Iakovlev.

Meeste scratchis võitis kuldmedali prantslane Donavan Grondin, edestades finišis belglast Tuur Densi ja britti Rhys Brittoni.

Meeskondlikus jälitussõidus krooniti maailmameistriks Itaalia koosseisus Liam Bertazzo, Simone Consonni, Filippo Ganna ja Jonathan Milan. Varusõitjaks oli Francesco Lamon. Itaalia võiduajaks oli 3.47,192, mis teeb nelja kilomeetri läbimise keskmiseks kiiruseks 63,4 km/h. Teise koha sai Prantsusmaa (3.49,168) ja kolmanda Suurbritannia (3.51,205).

Naiskondlikus jälitussõidus sai olümpiakulla ja Euroopa meistritiitli kõrvale maailmameistri staatuse Saksamaa koosseisus Franziska Brausse, Lisa Brennauer, Mieke Kröger ja Laura Suessemilch. Võiduajaks oli 4.08,752, mis teeb nelja kilomeetri läbimise keskmiseks kiiruseks 57,889 km/h. Hõbemedali sai Itaalia (4.13,690) ja pronksi Suurbritannia (4.17.359).

Reedel jagatakse maailmameistritiitlid meeste punktisõidus, meeste ühe kilomeetri paigalsstardiga sõidus, meeste jälitussõidus, naiste sprindis ja naiste omniumis.