Aidi Gerde Tuisk sai kõrgetasemelisel võistlusel Belgias 6. koha

Aidi Gerde Tuisk

Belgias sõidetud 1. kategooria ühapäevasõidul Argenta Classic – 2 Districtenpijl Ekeren-Deume pälvis Aidi Gerde Tuisk grupifinišis kuuenda koha.

139,3-kilomeetrisel võistlusel oli parim hollandlanna Lieke Nooijen (Parkhotel Valkenburg; 3:23.16), edestades belglannat Julie Hendrickxi (Lotto Dstny Ladies) ja britti Millie Couzensi (Fenix-Deceuninck).

„Sõitsime esmalt viis ringi ühes linnas, seejärel teise linna ja seal veel neli ringi. Mõlemad linnaringid olid üpris tehnilised ja munakivisektoritega. Tundsin end väga hästi ja sõitsin targalt. Hoidsin end kogu aeg TOP20 positsioonile ja ei rabelenud üleliigselt,“ rääkis Tuisk võistluse järel. „Umbes 40. kilomeetril pääsesid jooksikud eest ja grupp rahunes hetkeks. Kui teise linna jõudsime, saime korralikku paduvihma, mis muutis teed libedaks ja toimus palju kukkumisi.“

„Kümme kilomeetrit enne lõppu saime jooksikud kätte,“ jätkas Tuisk. „Olin enne finišit väga heal positsioonil, aga pidin end veel kilomeeter enne lõppu liigselt kulutama, sest eelviimasest kurvist välja minnes läks minu ees olnud ratturil kurv pikaks ja tekkis esimese kolme sõitjaga väike vahe. Finiš oli vaikselt ülesmäge ja andsin endast kõik, mis anda oli. Kahe teise tiimi viimased lahtivedajad alles lõpetasid, kui mina olin juba omajagu sprintinud. Üksi on ikka raske tiimide vastu saada, aga täna sain sellega hakkama. Olen oma senise karjääri parima tulemusega väga rahul.“

Lisaks Tuisule olid stardis valitsev Eesti meister Laura Lizette Sander (AG Insurance-NXTG U23) ja Kristi Kuldkepp (Baloise-WB Ladies), kes said vastavalt 56. ja 63. koha.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X