Aidi Gerde Tuisk kerkis Belgias 33. kohale

Aidi Gerde Tuisk

Belgias jätkuval Baloise Ladies Touri (UCI 2.1) esimesel grupisõidu etapil (Zwevegem – Zwevegem; 119,8 km) sai Aidi Gerde Tuisk (Keukens Redant Cycling Team) 31. koha, kerkides üldarvestuses 33. positsioonile.

Grupifinišis oli kiireim päev varem proloogil samuti võidutsenud hollandlanna Charlotte Kool (Team DSM_Firmenich; 2:57.41), edestades taanlannat Emma Norsgaardi (Movistar Team) ja kaasmaalannat Lucinda Brandi (Lidl – Trek). Tuisk sai võitjaga kirja sama aja, Kristi Kuldkepp (Baloise-WB Ladies) tulemust kirja ei saanud.

Kokkuvõttes jätkab liidripositsioonil Kool, kellele Brand kaotab seitsme ja Norsgaard 12 sekundiga. Tuisk kerkis 33. positsioonile, jäädes esimesest 37 sekundi kaugusele. Reedel on velotuuril kavas 116,2 kilomeetrit Zulte linnas ja selle lähiümbruses.

Itaalias jätkunud kuni 23-aastaste noormeeste 59. Giro Ciclistico della Valle d’Aosto – Mont Blanc (UCI 2.2) velotuuril pälvis Frank Aron Ragilo (Development Team DSM-Firmenich) mäe otsas lõppenud 125,1-kilomeetrisel teisel etapil 74. koha. Soolovõidu teenis britt Joshua Golliker (Equipe continentale Groupama-FDJ; 3:45.33). Teisena finišeerinud prantslane Alexy Faure Prost (Circus – ReUz – Technord) kaotas talle ühe minuti ja 38 sekundiga ning kolmandana lõpetanud tšehh Pavel Novak (Team Colpack Ballan CSB) ühe minuti ja 45 sekundiga.

Etapivõiduga kerkis Golliker ka velotuuri liidriks. Faure Prost (+1.38) jätkab teisel ja Novak (+1.45) kolmandal positsioonil. Ragilo on kokkuvõttes 72. kohal (+16.12). Reedel on mitmepäevasõidul kavas 138,1 kilomeetrit finišga taas mäe otsas.