Aidi Gerde Tuisk Itaalias tulemust kirja ei saanud

Itaalias sõidetud Toskaana velotuuri võitis Arlenis Sierra (A.R. Monez Women’s Pro Cycling Team), edestades Toskaanas elavat leedulannat Rasa Leleivytet (Aromaitalia – Basso Bikes – Vaiano). Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk (Eneicat – RBH Global) tulemust kirja ei saanud.

Proloogil ja esimesel etapil võidutsenud Sierra sai lisaks üldarvestusele esikoha ka aktiivseima ratturi pingereas. Leleivyte kaotas võitjale 23 sekundiga ja kolmanda koha teeninud itaallanna Debora Silvestri (Top Girls Fassa Bortolo) 48 sekundiga.

Proloogil 76. ja esimesel etapil 104. koha kirja saanud Tuisk teisel etapil finišisse ei jõudnud. „Hoopis teine asi on sõita grupisõitu suurema ja kõrgema tasemega võistlusel,“ kirjutas Tuisk sotsiaalmeedias. „Kiirus ja sõidu iseloom on hoopis teine.“