Aidi Gerde Tuisk alustas Hispaaniast karjääri esimest World Touri sarja kuuluvat võistlust

Aidi Gerde Tuisk

Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk (Eneicat – RBH Global) alustas Hispaanias naise World Touri sarja kuuluvat mägist mitmepäevasõitu Itzulia Women. 106-kilomeetrisel avaetapil sai eestlanna 109. koha.

Päeva kangelaseks kerkis hollandlanna Demi Vollering (Team SD Worx), kes alistas kolme naise vahel peetud finišis kaasmaalanna Pauliena Rooijakkersi (Canyon/SRAM Racing) ja ameeriklanna Kristen Faulkneri (Team BikeExchange – Jayco; +0.02). Oma esimest World Touri kategooriaga võistlust tegev Tuisk kaotas võitjale 28 minuti ja üheksa sekundiga.

Sõidu algfaasis olnud tõusu lõpus sõitis peagrupilt eest väike punt, keda kohe jälitama ei hakatud. „Kuskil 45. kilomeetril alanud viiekilomeetrisel kolmanda kategooria tõusul hakati uuesti sõitma,“ ütles Tuisk. „Peale seda oli kohe veel üks teise kategooriaga pikem tõus, kuid selleks ajaks oli peagrupp juba juppideks lagunenud.“

Hispaanias peetav mitmepäevasõit on Tuisule heaks ettevalmistuseks 28. mail toimuvaks koduseks UCI kategooriaga ühepäevasõiduks Ladies Tour of Estonia. Itzulia velotuuri teisel etapil on kavas 118 kilomeetrit ligi 2100 tõusumeetriga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X