AeroBike noorsportlase stipendiaat Stefan Lootus: isa on mu suurim eeskuju

Stefan Lootus

Tänavuse AeroBike noorsportlase stipendiumi pälvis Stefan Lootus, kellel on võimalik ilma osalustasuta osaleda kõikidel AeroBike korraldatavatel võistlustel käesoleval hooajal.
Eelmisel aastal M-U17 vanuseklassis nii Filter Maanteekarikasarjas kui ka Filter Temposarjas üldvõidu pälvinud Lootus kinnitas, et kavatseb võimalust nii palju kui võimalik ära kasutada. Kuusalu Rattaklubi esindav Lootus õpib Audentese Spordigümnaasiumi Otepää filiaali 10. klassis. Tal on plaan end ka välismaal proovile panna, kuid enne tahab noormees kooli ära lõpetada.
Pälvisite AeroBike noorsportlase stipendiumi, mis võimaldab Teil käesoleval aastal tasuta kõikidel AeroBike võistlustel osaleda. Kui usinalt on kavas võimalust kasutada?
Võistlen nii palju, kui saan. Olen kindlasti maanteevõistlustel kohal, kui ei pea samal ajal koondisega välismaal viibima.

Kas keskendute rohkem grupi- või temposõidule?
Grupisõidule, sest seal saab erinevaid tehnikaid proovida ja sõitu kontrollida. Tiitlivõistlustel osaledes tulevad säärased kogemused kasuks. Eraldistardile pole ma seni väga palju tähelepanu pööranud, kuid Filter Temposõidu Karikasari pakub selleks suurepäraseid võimalusi.

Filter Maanteekarikasarjas on lühikesel distantsil eraldi arvestus U15 ja U17 vanuseklassi noormeestele. On see Teie meelest hea või tahavad poisid pigem meestega võidu sõita?
Arvan, et see on hea võimalus noortel omavahel võistelda ja suuremad mehed ei tule vahele trügima.

Kui hästi olete hooajaks valmistunud?
Sügisene ettevalmistus jäi käeluumurru tõttu lahjemaks. Talvel käisin Prantsusmaal Andorra lähedal kahenädalases laagris. Viimasel ajal olen aga korralikult trenni teinud ja esimesed võistlused näitavad, kuidas on seis võrreldes konkurentidega.

Millist tüüpi rattur olete?
Veidi vara on sellele küsimusele vastata, sest olen alles arenev rattur. Eesti oludes olen piisavalt peene kondiga. Aga selleks, et välismaal suurtest mägedest üles sõita, tuleb kaalu langetada. Tegelikult tahaksin olla selline nö vahepealne rattur, kes saab mägedest üle, saab hakkama siledal maal ja suudab sprintida.

Kes on Teie eeskujudeks?
Hea oleks nimetada mõne kuulsa ratturi nimi, kuid tegelikult pean suurimaks eeskujuks isa. Ta tegeles ka noorena rattasõiduga ja oli sarnase kehatüübiga kui mina. Mõnus on omavahel asju arutada, sest isa teab, mida ma tunnen.

Mis on Teie eesmärgid rattaspordis?
Lähim eesmärk on jõuda maailmameistrivõistlustele ja seal korralik tulemus saada.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X