Aduson pääses Prantsusmaal peetud meesjuunioride võistlusel pjedestaalile

Gabriel Helmut Aduson

Prantsusmaal peetud meesjuunioride kaheetapilisel võistlusel La Cantonale teenis Gabriel Helmut Aduson nii eraldistardist kui grupisõidus teise koha, mis andis üldarvestuses samuti teise tulemuse.

Hommiku poole peetud 10,3 kilomeetri pikkuses eraldistardist sõidus võidutses prantslane Edwin Mercier ajaga 12.54. Nii Aduson kui võitja kaasmaalane Elyes Plenel Jobard kaotasid esimesele 19 sekundiga. „Trassile jäi üks 1,5-kilomeetrine tõus. Jäin küll teiseks, aga usun, et sõitsin nii hästi kui sain. Võib-olla parema varustusega oleks kaotus väiksem olnud,“ ütles Aduson.

Lõunal sõidetud 111,7-kilomeetrises grupisõidus kuulus eestlane kolmeliikmelisse jooksikute gruppi, kus jäi lõpuspurdis alla vaid Mercierile (2:47.04). Kolmanda koha sai Maxime Louis. „Profiil käis kogu aeg üles-alla ja kokku oli viis 1-2 km pikkust tõusu,“ jätkas Aduson. „Rada sobis mulle hästi, aga üldarvestust oli keeruline võita. Minu tiimis oli ainult neli, kuid liidri meeskonnal kaheksa sõitjat ja kõik nad olid tugevad. Nad suutsid asja kontrolli all hoida ja tegid sõidu väga raskeks.“

„Umbes 30 kilomeetrit enne lõppu sõitsime ühe pikema tõusu lõpus eest ära. Linnaringidele jõudes hakkasin pigem etapivõidule mõtlema kui kokkuvõttele. Ründasin umbes neli kilomeetrit enne finišit olnud tõusul, aga lõpuks jäi asi ikka sprindi peale, kus pidin leppima teise kohaga,“ lisas Aduson. „Jäin tulemusega siiski rahule, sest sain hooaja teise poole algusele positiivse alguse.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X