Ackermann triumfeeris teist päeva järjest, Kangert ja Taaramäe peagrupis

816030h06e0t28

Itaalias toimuva World Touri tasemega Tirreno – Adriatico velotuuri teise etapi (Camaiore – Follonica; 201 km) võitis taas sakslane Pascal Ackermann (Bora – Hansgrohe; 5:01.53), kes mõistagi jätkab ka üldliidrina.

Sarnaselt avaetapile kaotas ka nüüd Ackermannile grupifinišis kõige napimalt kolumblane Fernando Gaviria (UAE – Team Emirates). Kolmandana ületas lõpujoone sakslane Rick Zabel (Israel Start-Up Nation).

Kokkuvõttes on Ackermanni edu Gaviria ees kaheksa sekundit. 16 sekundiga kaotavad liidrile avaetapil kolmandaks tulnud taanlane Magnus Cort (EF) ja Zabel.

Nii Tanel Kangert (EF) kui ka Rein Taaramäe (Total Direct Energie) lõpetasid teisipäeval peagrupis ning teenisid vastavalt 23. ja 81. koha. Kokkuvõttes on Kangert 61. ja Taaramäe 100., mõlemal kaotust Ackermannile 20 sekundit.

Tirreno – Adriatico velotuur jätkub kolmapäeval kolmanda etapiga (Follonica – Saturnia; 217 km), kus sarnaselt kahele esimesel väga kõrgeid tõuse pole, aga erinevalt neist jäävad künkad distantsi teisele poolele.

Allikas: sport.err.ee