Aaron Aus pälvis Poolas grupifinišis neljanda koha

Poolas jätkuval kuni 23-aastaste ratturite mitmepäevasõidu Carpathian Couriers Race (UCI 2.2) neljandal etapil (142,1 km) teenis Aaron Aus (Tartu2024 Cycling Team) grupifinišis neljanda koha.

Kaksikvõidu teenisid Cycling Team Friuli ASD meeskonnas pedaalivad itaallased Alberto Bruttomesso (2:59.26) ja Marco Andreaus. Kolmandana ületas finišijoone hollandlane Niek Voogt ja neljandana Aus. Teistest Tartu2024 Cycling Teami ratturitest sai Alekss Krasts 23., Markus Knaapi 50., Lauri Tamm (+0.56) 54. ja Jomantas Venckus (+0.56) 59. koha.

“Suurem osa sõidust toimus kolmel ringil ning igal ringil oli kaks tõusu. Tõusudel püsisin kenasti grupis ära ja ei pannud eriti rõhku eest ära sõitmisele. Lootsin, et asi jääb finiši peale,” rääkis Aus etapi järel. “Enne finišit tegi minu jaoks head tööd Alekss Krasts, aga ajastus jäi natukene halvaks ja pidin leppima neljanda kohaga, finišis jalga oli.”

Mitmepäevasõidu kokkuvõttes jätkab Aus (+2.24) 28., Krasts (+2.26) 30., Tamm (+7.36) 60., Venckus (+9.10) 62. ja Knaapi (+12.39) 79. positsioonil. Liidrina läheb viimasele etapile vastu leedukas Aivaras Mikutis (Tudor Pro Cycling Team U23), kellele järgnevad sloveen Gal Glivar (+0.04) ja itaallane Davide de Cassan (Cycling Team Friuli ASD).

Viimasel etapil ootab rattureid ees 132,7 kilomeetrit.