Aaron Aus jäi Belgias napilt TOP10 ukse taha

Insta Aaron Aus

Belgias peetud amatöörtasemega ühepäevasõidul De Moeren Classic (140 km) sai Aaron Aus (Voltas – Tartu 2024 by CCN) 11. koha.

Võistluse võitis esimesest väiksemast grupist kodupubliku rõõmuks Cedric Defreyne (Shifting Gear; 3:055.13), alistades lõpuspurdis kaasmaalased Niels De Clercki (Urbano-Vulsteke CT) ja Niels De Rooze (Carbonbike Giordana by Gen Z). Esimeses grupis olid samuti Voltas – Tartu 2024 by CCN tiimis sõitvad Leedu ratturid Kristupas Mikutis ja Jomantas Venckus, kes said vastavalt kaheksanda ja üheksanda koha. Järgmises grupis parima sprindi teinud Aus kaotas võitjale kaheksa sekundiga.

„Sellel sõidul polnud väga kõrge tase, aga kaks tugevat tiimi oli siiski peal. Algul üritasin ise eest ära sõita, kuid tundus, et ei saa ja hoidsin ennast seejärel hilisemaks,“ rääkis Aus. „Peale seda otsust muutusid meeskonnakaaslased aktiivseks ning kaks neist saidki eest ära. Meie ootasime Rokasega finišit, et äkki saadakse jooksikud kätte ja mängime finiši minu peale. Seda ei juhtunud ja lõpetasin oma grupi esimesena, kaotades jooksikute viimasele mehele 20 meetriga. Oli hea trennipäev ja lõbus sõita.“

Leedulane Rokas Adomaitis lõpetas sõidu 29. kohal. Kokku sai tulemuse kirja 98 ratturit.

Foto: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X