Karl Kurits lõpetas Belgias peetud meesjuunioride velotuuril üldarvestuses esikümnes

Belgias lõppenud meesjuunioride 57. Sint Martinusprijs Kontich (UCI 2.1) velotuuril sai Eesti maanteeratturite koondise liige Karl Kurits üldarvestuses üheksanda koha.

Pühapäeval sõideti Kontichis esmalt 11,1-kilomeetrine temposõit ja seejärel 117,6-kilomeetrine grupisõit. Temposõidus näitas päeva parimat tulemust belglane Mauro Cuylits (Avia-Rudyco Cycling Team) ajaga 14.21. Teise koha sai hollandlane Nick Brand (Willebrord Wil Vooruit; +0.16) ja kolmanda võitja meeskonnakaaslane Yorick Slaets (+0.17). Karl Kurits näitas 10. (+0.31), Johann Mattias Puuorg 46. (+1.06), Martti Lenzius 51. (+1.08), Virgo Mitt 55. (+1.11) ja Evar Saul 73. (+1.25) tulemust.

Õhtuses grupisõidus jäid eest ära kolm jooksikut. Esikoha napsas endale taanlane Alfred Kongstad (Team Bach Advokater-CEC Junior; 2:45.18), jättes selja taha belglase Milan Feysi (Avia-Rudyco Cycling Team) ja hollandlase Yorick Brethouweri (JEGG-DJR Academy). Peagrupp finišeeris võitjatest 20 sekundit hiljem ja seal sai Mitt 24., Kurits 28., Puuorg 55. ja Saul 89. koha.

Kokkuvõttes pälvis üldvõidu belglane Mauro Cuylits (Avia-Rudyco Cycling Team) meeskonnakaaslaste Yorick Slaetsi (+0.24) ja Frederik Färli (+0.33) ees. Kurits lõpetas üldarvestuses 9. (+1.07), Puuorg 33. (+1.57), Mitt 35. (+2.02) ja Saul 85. (+3.50) kohal.