Kolm Eesti mäestlaskujat pääsesid Euroopa karikaetapil Norras esikümnesse

Norras Vossis sõideti nädalavahetusel väga märgades oludes mäestlaskujate Euroopa karikasarja neljas etapp. Eliitklassi meeste seas sai Armin Pilv kaheksanda ja Juho Mattus üheksanda koha.

Eliitmeeste superfinaali võitis norralane Simen Smestad ajaga 2.57,910. Teise koha sai hollandlane Tristan Botteram (+9,770) ja kolmanda võitja kaasmaalane Atle Laakso (+11,568). Pilv kaotas Smestadile 25,206 ja Mattus 27,199 sekundiga.

Kuni 17-aastaste noormeeste klassis sai Mark Peterson seitsmenda koha, kaotades võistluse võitnud kreeklasele Marco Lamarisele 44,148 sekundiga. Hiljuti Euroopa meistriks kroonitud Riko Mäeuibo kukkus ja pidi leppima 15. kohaga, jäädes võitjale alla kolme minuti ja 7,715 sekundiga.

Järgmine Euroopa karikasarja etapp toimub 9.-10. juulini Austrias Saalbachis.