Kangert lõpetas olümpiaeelse velotuuri Sardiinia saarel 16. kohal

Tanel Kangert (Team BikeExchange) lõpetas Itaalias, Sardiinia saarel toimunud velotuuri 1st Settimana Ciclistica Italiana (UCI 2.1) 16. kohal.

Viimasel, viiendal 170,2-kilomeetrisel etapil sai Kangert 50. koha, kaotades võitjale, Pascal Ackermannile (Bora – Hansgrohe; 4:11.01) ühe minuti ja 17 sekundiga. Sakslane võitis seejuures juba kolmanda etapi sellel tuuril. Teisena ületas finišijoone Jhonatan Restrepo (Androni Giocattoli – Sidemerc) ja kolmandana Sep Vanmarcke (Israel Start-Up Nation).

Kokkuvõttes pälvis esikoha itaallane Diego Ulissi (UAE-Team Emirates). Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid Vanmarcke (+0.08) ja Giovanni Aleotti (Bora- Hansgrohe; +0.16). Kangert kerkis viimase etapiga veel ühe positsiooni võrra ning sai üldarvestuses 16. koha. Ulissile kaotas eestlane kolme minuti ja 30 sekundiga.

Järgmisena stardib Kangert Tokyo olümpiamängudel. Meeste grupisõidule saab kaasa elada 24. juulil Eesti aja järgi kell 5 hommikul ning meeste eraldistardist sõidule 28. juulil Eesti aja järgi kell 8.