44. Ethias-Tour de Wallonie võitis Filippo Ganna, Gleb Karpenko katkestas viimasel etapil

52202935084_dcd7dae53e_o (1)

Belgias sõideti sel nädalal viie etapiga 44. Ethias-Tour de Wallonie (UCI 2.Pro), mille võitis itaallane Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Ainsa eestlasena võistlustules olnud Gleb Karpenko (Materiel-Velo.com) viimase etapiga tulemust kirja ei saanud.

27-aastane Ganna võidutses esmalt avaetapil, pälvides grupifinišis esikoha kaasmaalase Davide Ballerini (Soudal-Quick Step) ja belglase Arne Mariti (Intermarche – Circus – Wanty) ees. Karpenko kaotas avaetapil itaallasele kolme minuti ja 45 sekundiga ning sai 100. koha.

Teisel etapil pidi Ganna liidrisärgi loovutama etapivõitjale Arnaud de Liele (Lotto Dstny), kes alistas finišijoonel belglastest kaasmaalased Thibau Nysi (Lidl – Trek) ja Timo Kielichi (Alpecin-Deceuninck). Gannal oli kokkuvõttes küll De Liega sama aeg, kuid pidi leppima teise positsiooniga. Karpenko jäi etapil võitjast viie minuti ja 54 sekundi kaugusele ja sai 105. koha.

Kolmandal etapil pani oma paremuse maksma Kielich, jättes selja taha prantslase Florian Senechali (Soudal – Quick Step) ja itaallase Simone Consonni (Cofidis). Karpenko (+5.37) finišeeris 103. positsioonil. 32,7-kilomeetrisele temposõiduetapile sai liidrina vastu minna Kielich, kuid De Lie ja Ganna kaotasid talle vaid nelja sekundiga.

Temposõidus aga Ineos Grenadiers ratturitele vastaseid ei olnud. Esikoha napsas Ganna, edestades kaheksa sekundiga tiimikaaslast Joshua Tarlingit ja 30 sekundiga teist tiimikaaslast Connor Swifti. Eesti meistrivõistlustel Rein Taaramäe järel hõbemedali pälvinud Karpenko kaotas Gannale viie minuti ja 14 sekundiga ning sai 77. koha.

Viimane etapp enam esiotsas olulisi muutuseid ei toonud. Raske päeva järel pälvis esikoha itaallane Andrea Bagioli (Soudal – Quick Step), teise koha britt Stephen Williams (Israel – Premier Tech) ja kolmanda koha De Lie. Finišisse jõudis vaid 72 ratturit, Karpenkot nende seas ei olnud.

Kokkuvõttes järgnesid Gannale meeskonnakaaslane Tarling ja belglane Brent Van Moer (Lotto Dstny), kes kaotasid vastavalt 18 ja 40 sekundiga.