41-aastane Valverde võitis Dauphine velotuuril etapi

Prantsusmaal jätkuval Dauphine velotuuri kuuenda etapi (Loriol-sur-Drome – Le Sappey-en-Chartreuse, 167 km) võitis 41-aastane Alejandro Valverde (Movistar).

300 meetrit enne reedese etapi lõppu ründas Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers), aga 2009. aasta Vuelta velotuuri võitja sai temast finišikoridoris mööda ja teenis oma aasta teise võidu.

“Ma olen üliõnnelik, et suutsin 41-aastaselt võita. Pean tänama oma tiimi, kes tegi terve nädala suurepärast tööd. Täna pean eriliselt tänama Superman Lopezt [meeskonnakaaslane Miguel Angel Lopez], sest ta oli hiilgav,” sõnas hispaanlane pärast finišit.

Dauphine esimesed viis etappi toimusid tasastel teedel Kesk-Prantsusmaal, reedene etapp lõppes esimest korda mägedes. Kuue etapi järel on kokkuvõtte liidriks Kasahstani rattur Aleksei Lutšenko (Astana), kes edestab kaheksa sekundiga hispaanlasest meeskonnakaaslast Ion Izagirre Insaustit ning 12 sekundiga hollandlast Wilco Keldermani (Bora-Hansgrohe).

Allikas: sport.err.ee