41-aastane Valverde võidutses Mallorca ühepäevasõidul

Trofeo Pollença - Port D´Andratx 2022

Mallorca saarel jätkuvatel ühepäevasõitudel teenis 41-aastane Hispaania vanameister Alejandro Valverde (Movistar Team) hooaja esimese võidu, olles parim Trofeo Pollenca – Port d’Andratx (UCI 1.1; 170,1 km) võistlusel.

Mägisel võidusõidul kiirendas Valverde järsul Andratxi nime kandval lõputõusul, jättes selja taha tänavu juba ühe võidu teeninud 23-aastase ameeriklase Brandon McNulty (UAE Team Emirates). Kolmandana jõudis finišisse venelane Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe; +0.03).

Valverde on Trofeo Pollenca – Port d’Andratx võistlusel osalenud 11 korda, kuid võitu polnud ta siiani teeninud. „Ma tahaksin selle esikoha pühendada kahele inimesele. Esiteks Egan Bernalile, mu mõtted on sinuga ja loodetavasti näeme sind peagi võistluskarussellis. Ja teiseks Juan Carlos Unzuele, kes on viimastel kuudel andnud oma eeskujuga kogu meeskonnale jõudu ja usku.“

Mallorca Challenge’i viimane ühepäevasõit, Trofeo Playa de Palma, sõidetakse pühapäeval.

Foto: Photo Gomez Sport / Sprint Cycling Agency / Movistar Team

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X