38-aastane vanameister krooniti esmakordselt maailmameistriks

Austrias Innsbruckis jätkunud maanteesõidu maailmameistrivõistlustel krooniti meeste grupisõidu võitjaks Alejandro Valverde. Kahe MM-i hõbe- ja kolme pronksmedali kõrval on see hispaanlasele esimeseks maailmameistritiitliks.

Peale 28% järsku tõusu eraldus teistelt eest 11-sekundilise vahega kolm ratturit Romain Bardet (Prantsusmaa), Alejandro Valverde (Hispaania) ja Michael Woods (Kanada). Neid jälitasid kahekesi Gianni Moscon (Itaalia) ja Tom Dumoulin (Holland). Endine temposõidu maailmameister Dumoulin püüdis liiderkolmiku üksinda kinni ning nelja mehe vahelises finišisheitluses krooniti maailmameistriks Valverde. Teise koha sai Bardet ja kolmanda Woods.

Rein Taaramäe pidi kõrvapõletiku tõttu grupisõidu pooleli jätma ja Norman Vahtra jättis võistluse pooleli 120 kilomeetrit enne finišit.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X