26. Tallinna Rattamaratoni võitsid Pajur ja Uibokand

Markus Pajur

Laupäeval Kõrvemaal sõidetud Bosch Eesti maastikurattasarja finaaletapi võitis meeste arvestuses Markus Pajur, naistest ei olnud taas vastast Janelle Uibokandile. Kokku osales Kõrvemaa radadel peetud võistlussõitudes üle 650 ratturi, lisaks toimusid ka ajavõtuta lastesõidud erinevas vanuses mudilastele.

Südapäeval startinud 47 km pikkusel põhisõidul sai eest ära viisik koosseisus Josten Vaidem, Oskars Muiznieks, Gert Jõeäär, Peeter Tarvis ja Markus Pajur. Eelnevatel päevael Kõrvemaal sadanud vihm muutis raja kiireks, mis välistas äraminekukatsed, nii tuldi koos viiekesi kuni finišini, kus teravamat jalga näitas viisiku noorim liige Markus Pajur (Tartu2024 Cycling Team), võites sõidu ajaga 1:43.17 ning edestades sekundiga tänase sõiduga kogu sarja üldvõidu taganud lõunanaabrit Oskars Muiznieksi. Omakorda sekund hiljem lõpetas lätlase suurim konkurent üldvõidule, Fixuse sõitja Josten Vaidem.

“Ma polnud rajaga tuttav, aga õnneks grupis olnud kaasmaalased andsid veidi juhiseid, et mis ja kuidas ning sellest oli abi. Enne lõppu oli mitmeid rünnakuid, aga kõik läks plaani järgi – saada esimesena lõpukurvi, kus tuli juba kiirendama hakata,” seletas Markus Pajur võidu toonud sõidu iseärasusi.

Bosch Eesti maastikurattasarja üheksanda hooaja kokkuvõttes rändas esimest korda võit Eestist välja – vaid viiel etapil, kuid seda kindlamana osalenud Oskars Muiznieks edestas sarja kokkuvõttes vaid 14 punktiga teist aastat järjest teiseks tulnud Josten Vaidemit. Hooaja lõikes kolmanda koha hõivas eelmise hooaja tiitlikaitsja Gert Jõeäär.

“Tulin sel aastal kindla plaaniga sarja üldvõit võtta ning vaatamata sellele, et eelmisel etapil vigastuse tõttu osalemata jäi, suutsin täna siiski võidu kindlustada, ” oli lätlasest üldvõitja Oskars Muiznieks finišijärgses intervjuus õnnelik ning lubas järgmisel aastal kõikidele etappidel mitte osaleda, andes seega kohalikele taas võimaluse.

Naiste seas võitis nii tänase sõidu kui ka kogu sarja hooaja Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 1:57.15. Viiskümmend sekundit hiljem lõpetas teisena sama klubi esindaja Laura Lepasalu ning kolmandana ületas finišijoone lätlanne Beate Kovgere ajaga 2:03.28.

“Alguses sain Laural eest ära, kuid siis jooksid grupid taas kokku, nii et mina olin grupi peas ja tema sabas. Aga siis ilmselt läks rivi jälle pikemaks ja nii see 50-sekundiline võit tuli,” sõnas naiste sõidu võitja Janelle Uibokand.

Sarnaselt tänase naiste paremusjärjestusega lõpetasid samad kolm naist samadel kohtadel ka kogu sarja kokkuvõttes, juba kolmandat korda tuli sarja üldvõitjaks Uibokand, edestades Laura Lepasalu ja Beate Kovgeret. “No kui kaks on olemas, küll siis tuleb ka kolmas,” oli naiste sarja üldvõitja Janelle Uibokand enesekindel.

17 km pikkuse poolmaratoni kiireim oli Porter Racingu esindaja Egert Tammeleht (35.38), tüdrukute seas SK Rakke sõitja Mairit Kaarjärv ajaga 38:19.

Sarja kokkuvõttes olid poolmaratoni ehk noorte arvestuse parimad CFC rattur Uku Järv poiste ning SK Rakke esindaja Mirtel Laht tüdrukute seas.

Tiimide arvestuses võidutsesid Kõrvemaa etapil Veloplus ja Spordipartner Racing Girls, kes sai ka sarja kokkuvõttes naistiimide seas sarja üldvõidu. Võistkondlikus arvestuse oli selle hooaja sarja parim CC Rota Mobilis I tiim.

Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine hooaeg saab olema juubelihõnguline, sest mais stardib sarja kümnes hooaeg.

Foto: Maksim Tund

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X