24. Rõuge rattamaratoni võitsid Eesti parim maastikurattur Janika Lõiv ja Oskars Miznieks

24. Rõuge rattamaratoni võitja_N
Laupäeval peetud Bosch Eesti maastikurattasarja teise etapi, 24. Rõuge rattamaratoni võitsid Janika Lõiv ja Oskars Muiznieks. Rõuges asus võistlustulle ligi 700 ratturit.
47 km pikkuse põhisõidu võitjana tuli finišisse Oskars Muiznieks (DTG-MySport) ajaga 02:01.46, võites Rõuges juba teise Bosch sarja kuuluva etapi võidu järjest. Teiseks tuli Josten Vaidem (Fixus) ajaga 02:02.21 ning kolmandaks Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 02:06.54.
„Rada oli küll raske, aga mulle väga meeldis, väga head singlid ja palju muda. Mu eesmärk oli hoida ühtlast tempot, kuna mul on homme ka võistlus Lätis. Tundsin, et eestlased on üha tugevamad ja pakuvad korralikku väljakutset,“ lausus lätlane Muiznieks.
Naiste põhisõidu finišijoone ületas esimesena Janika Lõiv (KMC Orbea) ajaga 02:20.39, teisena Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 02:26.57 ja kolmandana Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ajaga 02:34.11.
„Väga äge oli üle pika aja taas Eestis võistelda, väga hea meel on kodus olla jälle. Rada oli küll mudane, millega ma pole väga harjunud, aga see oli ka omaette seiklus ning meestega oli tore rinda pista,” rõõmustas võistluse kiireim naine Lõiv, kes on oma rattapisiku just Rõugest saanud.
21 km pikkuse poolmaratoni võitsid Herlen Kajo (Kuusalu Rattaklubi) ajaga 56.22 ja Marta Mõttus (Haanja Rattaklubi) ajaga 01:05.17. Lisaks toimusid ka tillu- ja lastesõidud.
Bosch Eesti maastikurattasarja kolmas etapp peetakse 11. juunil, mil toimib 8. Alutaguse Rattamaraton.
Foto: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X