22. Tallinna rattamaratoni vaheldusrikkad rajad sobivad igal tasemel sõitjale

Tallinna Rattamaraton1

Bosch Eesti maastikurattasarja lõpetab tänavu 22. Tallinna rattamaraton, mis toimub laupäeval, 24. augustil Kõrvemaal. Kavas on 47 km põhisõit, 17 km noorte- ja matkasõit ning lastesõidud.

Tallinna rattamaratonile tasub sõitma tulla kõigil huvilistel, kuna rajad on ettevalmistatud silmas pidades erineva tasemega sõitjaid. “Pikem distants eeldab raja läbimiseks mõningast treenitust, aga lühem distants on sobilik läbimiseks kogu perele,” kinnitas Tallinna rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaher.

Huvitav saab olema nii nendel, kes Tallinna rattamaratonil juba varasemalt osalenud, kui ka nendel, kes on tulemas esimest korda. “Sel aastal on nii 47 km kui 17 km distantsi rajad võrreldes senise nelja aastaga pööratud tagurpidi ehk rajad läbitakse seni sõidetule vastassuunas. Eesmärgiks on muuta juba tuttavaks saanud rajad uuemaks ja huvitavamaks. Teistpidi sõites tunduvad ka juba tuttavad lõigud täiesti uutmoodi,” ütles Vaher.

Tallinna rattamaratoni rada kulgeb põhiliselt vaheldusrikastel ning laiadel metsateedel ja radadel, kasutatud on palju Kõrvemaa suusaradu. “Puuduvad kilomeetrite pikkused pehmed ja mudased rabalõigud, pikalt juurikatel turnimine ning pikad puude vahel ukerdamised. Pinnas on liivane, seega muudab vihm rajad paremaks,” tõi korraldaja välja.

Põhisõidu rada ette valmistades on silmas peetud, et see oleks sobilik nii tavasõitjatele kui ka kogenenumatele ratturitele. “Raja esimesed 16 km on kõige raskemad. Sõitjad peavad vallutama Määramäe ja kolm korda Puki mäge. Peale esimest joogipunkti järgneb 17 km ulatuses rada, kus singlid vahelduvad kiirete lõikudega pinnasteedel. Viimasel 15 kilomeetril on rada suhteliselt lai ja tõusud vahelduvad kiirete laskumistega. Raja lõpu poole on kaks täiesti uut osa – peale 33 km ca 2,5 km pikkune lõik ja peale 39 km ca 1 km pikkune lõik,” kirjeldas Vaher.

Noorte- ja matkasõidu rajal on ära jäetud nii distantsi alguses, lõpus kui ka raja keskel olnud rasked tõusud ning raja pikkust on lühendatud 17 km peale. Seega on sõitma oodatud kõik, kes teevad maastikurattasõiduga alles esimest tutvust või käivad küll metsas sõitmas, aga pole söandanud varasemalt võistlustest osa võtta. “Tänavune Tallinna rattamaratoni noorte- ja matkasõidurada on igati sobilik pühapäevasõitjale ja kogu perele,” julgustas ka korraldaja kõiki kohale tulema.

Kes tahab kõik võimalused ära kasutada, mida tänavune suvi veel maastikuratturitele pakub, siis võib nädal enne Tallinna maratoni võistluspäeva Kõrvemaale tulla ja osaleda avatud raja sõidul. “Avatud rada toimub pühapäeval, 18. augustil algusega kell 11. Kõigil on hea võimalus tulla rajaga tutvuma. Enne rajale minemist saab korraldajatelt raja kohta küsida ning näpunäiteid kuulata. Rada on saabuvaks pühapäevaks märgistatud ning sellega saab tutvuda ka terve nädala ulatuses enne maratonipäeva,” lausus Vaher.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X